خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  آزادی مسیحیان تبعه آذربایجان و ایران با تودیع وثیقه

آزادی مسیحیان تبعه آذربایجان و ایران با تودیع وثیقه

خبرگزاری هرانا – روز جاری سه شهروند مسیحی تبعه کشور آذربایجان و میزبانان ایرانی آن‌ها با تودیع وثیقه از زندان اوین موقتا تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سه تن از مسیحیان از اعضای کلیسایی در باکو که از سوی گروهی از مسیحیان تهرانی به کلیسای خانگی دعوت شده و با ورود ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شده بودند، روز جاری با تودیع وثیقه موقتا تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شدند.

سه گردشگر مسیحی اهل جمهوری آذربایجان که برای گذراندن تعطیلات و دیدار به تهران آمده بودند در تاریخ چهارم تیر ماه ۱۳۹۵ (۲۴ ژوئن ۲۰۱۶) در خانه ای متعلق به یک مسیحی ایرانی در فاز دوم شهرک اندیشه کرج توسط نیروهای لباس شخصی سازمان اطلاعات سپاه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

اسامی شهروندان آذربایجانی به شرح زیر است:

۱-بهرام نسیبوف الخان اوغلو ۳٧ ساله متاهل اهل باکو تبعه جمهوری آذربایجان

۲-یوسف فرهادوف تالت اوغلو ۵۲ ساله متاهل اهل باکو تبعه جمهوری آذربایجان

۳-الدار قربانوف ۴۸ ساله متاهل اهل باکو تبعه جمهوری آذربایجان

همزمان با این افراد در همان محل کلیسای خانگی تعداد ده تن از نوکیشان مسیحی ایرانی نیز بازداشت شدند که همه آنها به جز یک نفر پس از بازجوئی و گرفتن مشخصات فردی آنان آزاد شدند. آزادی این افراد با این تعهد بوده که در صورت احضار بلافاصله خود را به ماموران اطلاعات سپاه معرفی کنند.

سه مسیحی بازداشتی تبعه جمهوری آذربایجان که از اعضای کلیسای “کلمه زندگی” در باکو هستند، از سوی گروهی از مسیحیان تهرانی در تاریخ مذکور به کلیسای خانگی دعوت شده بودند تا با دیگر مسیحیان در تهران آشنا شوند، نوکیش مسیحی ایرانی «ناصر نورد گُل تپه» ۴۵ ساله چهارمین بازداشت شده این جمع بود که امروز آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید