خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  عدم ایمنی محیط کار؛ مرگ ۵ کارگر و مصدومیت ۱۴ نفر شامل ۱۰ زن

عدم ایمنی محیط کار؛ مرگ ۵ کارگر و مصدومیت ۱۴ نفر شامل ۱۰ زن

خبرگزاری هرانا ـ بر اثر نبود ایمنی محیط کار پنج کارگر جان خود را از دست دادند و ۱۴ کارگر دیگر شامل ۱۰ زن دچار مصدومیت شدند. سقوط چهار کارگر در دیگ روغن سوخته در کارگاه تصفیه روغن صنعتی در گاریزات از توابع بخش نیر تفت در استان یزد باعث مرگ دو تن و مصدومیت دوکارگر دیگر شد. صبح امروز ریزش سقف انبار یک واحد صنعتی در منطقه کهریزک، مرگ یک کارگر و مصدومیت یک کارگر دیگر را رقم زد. واژگونی یک دستگاه قایق در منطقه ساحلی لمر سفی منطقه اسالم استان گیلان، باعث مرگ دو کارگر و مصدومیت یک کارگر دیگر شد. ۱۰ نفر از کارگران زن یک کارخانه تولید خشکبار در شهر ملکان به دلیل مسمومیت ناشی از استنشاق گاز فسفید آلومینیم نشت کرده از منبع به بیمارستان منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، افتادن چهار کارگر در دیگ روغن سوخته باعث مرگ دو نفر و زخمی شدن دو نفر دیگر شد.

ظهر امروز مسئولان کارگاه تصفیه روغن صنعتی در گاریزات از توابع بخش نیر تفت در استان یزد در تماس با هلال احمر از پرت شدن چهار کارگر داخل دیگ روغن سوخته کارگاه خبر دادند.

با اعزام امدادگران پایگاه متوسلیان به محل حادثه مشخص شد زمانی که چهار کارگر مشغول کار در کنار دیگ بزرگ روغن سوخته و انتقال آن برای تصفیه بودند، به داخل آن سقوط کرده اند.

هر چهار کارگر دقایقی بعد از درون دیگ روغن خارج شده اما مشخص شد دو کارگر جوان به علت شدت جراحات و سوختن داخل روغن جان خود را از دست داده اند.

همچنین دو کارگر دیگر که وضعیت مناسبی داشتند برای ادامه درمان به مراکز درمانی منتقل شدند.

کشته و زخمی شدن دو کارگر در کهریزک بر اثر ریزش آوار

به گزارش ایلنا، صبح امروز ریزش سقف انبار یک واحد صنعتی در منطقه کهریزک، منجر به مرگ یک کارگر و مصدومیت یک کارگر دیگر شد.

صبح امروز( ۱۵ آبان ماه)، به علت فروریختن سقف یک واحد صنعتی در منطقه کهریزک حوالی میدان عشقی، خیابان سپید مرغ، دو تن از کارگران ۴۰ و ۶۵ ساله که در محل حادثه مشغول کار بودند بر اثر ریزش آوار در زیر تلی از خاک مجروح شدند.

در این حادثه یکی از کارگران که تبعه افغان  است بر اثر مدفون شدن زیر آوار و ضربات وارده، جان خود را از دست داد.

نیروهاى اورژانس وآتش نشانی  شهرداری کهریزک با حضور در محل حادثه توانستند جان  کارگر دیگری را که ایرانی است  را نجات و بلافاصله مصدوم را به درمانگاه منتقل کنند.

سه کارگر صیاد بر اثر واژگونی قایق کشته و مجروح شدند

به گزارش ایلنا، سه کارگر صیاد بر اثر واژگونی یک دستگاه قایق در منطقه ساحلی لمر سفی منطقه اسالم استان گیلان، کشته ومجروح شدند.

این حادثه  عصرروز پنجشنبه (۱۳ آبان )در حالی رخ داد که سه کارگرصیادحدودا   ۶۰ و ۴۰ ساله که برای صید ماهی در منطقه لمر سفی گیلان به دریای خزر رفته بودندبر اثر  واژگونی قایق   دچار حادثه می شوند.

به گفته «علی درمانی » بخشدار منطقه  اسالم، گروه‌های امداد نجات با ایمن سازی محل حادثه پیکر سه کارگر  صیاد را از آب بیرون کشیده که متاسفانه دو نفر از صیادان جان خود را از دست داده بودند ونفر سوم که ۴۰ سال سن داشت توسط عوامل اورژانس به نزدیکترین مرکز درمانی انتقال داده شده است.

مسمومیت ۱۰ کارگر زن در آذربایجان ‌شرقی

به گزارش ایرنا، مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان ‌شرقی گفت که ۱۰نفر از کارگران زن یک کارخانه تولید خشکبار در شهر ملکان به دلیل مسمومیت به بیمارستان منتقل شدند.

وحید شادی نیا افزود: “این مسمومیت ناشی از استنشاق گاز فسفید آلومینیم نشت کرده از منبع آن بود که به عنوان ماده ضدعفونی کننده در صنایع بکار می رود”.

وی با بیان اینکه با گزارش این حادثه کاردان های اورژانس ۱۱۵ به محل اعزام شدند، اظهار کرد: “با انجام اقدام های پیش بیمارستانی برای این افراد تمام آن ها به بیمارستان ملکان منتقل شدند”.

شهرستان ملکان در ۱۵۰کیلومتری جنوب تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع است و تولید خشکبار انگور از عمده محصولات این منطقه می باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید