خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵, 19th of June 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۸/۱۵ ساعت ۲۱:۲۹:۲۰

    خانه  > زنان, کودکان  >  ازدواج اجباری و فقر؛ عوامل بازماندن دختران از تحصیل

ازدواج اجباری و فقر؛ عوامل بازماندن دختران از تحصیل

خبرگزاری هرانا ـ معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با بیان اینکه از جمله شاخص های مهم، آموزش و پرورش آموزش دختران است گفت که به رغم پیشرفت‌های حاصله هنوز شاهد دختران بازمانده از تحصیل هستیم که فرهنگ غلط ازدواج اجباری و فقر از موانع ادامه تحصیل دختران است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، شهیندخت مولاوردی در گردهمایی کارشناس مسئولان امور بانوان کل کشور با بیان اینکه نگاه به آموزش و پرورش از چند بعد اعم از تعداد دانش آموزان، کارشناسان و معلمان زن و خانواده قابل بررسی و امکان پذیر است اظهار کرد: “ارتباط تنگاتنگی میان دو نهاد آموزش و پرورش و معاونت زنان وجود دارد و برنامه‌های مشترکی را با یکدیگر پیش برده‌ایم”.

وی افزود: “نقش آموزش و پرورش به عنوان اصلی‌ترین نهاد رسمی بر کسی پوشیده نیست و آموزش و پرورش جایگاه مهمی در امور توسعه‌ای دارد”.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور مهمترین مسئولیت این نهاد را تربیت منابع انسانی شایسته دانست و گفت: “تعلیم و تربیت موتور محرک توسعه کشورها محسوب می شود”.

مولاوردی ادامه داد: “از جمله شاخص های مهم آموزش و پرورش آموزش دختران است و در ارزیابی رتبه کشورها، توسعه مبتنی بر جنسیت می تواند اثرگذار باشد. به رغم پیشرفت‌های حاصله هنوز شاهد دختران بازمانده از تحصیل هستیم که فرهنگ غلط ازدواج اجباری و فقر از موانع آن است”.

وی تصریح کرد: “توجه جدی به ارتقای کیفیت و عدالت آموزشی که در سند تحول بنیادین مورد تاکید قرار گرفته در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد و امیدواریم محقق شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید