خبرگزاری هرانا
امروز جمعه 4 نوامبر 2016, 22nd of November 2019      آخرين بروز رسانی در 2016/11/04 ساعت 17:06:49

    خانه  > کارگران  >  اخراج دست‌کم ۲۰۰ کارگر کارخانه پرتو دانه خزر بهشهر

اخراج دست‌کم ۲۰۰ کارگر کارخانه پرتو دانه خزر بهشهر

خبرگزاری هرانا ـ منابع کارگری از اخراج دست کم ۲۰۰ کارگر کارخانه تولید روغن «پرتو دانه خزر» بهشهر از فروردین ماه سال جاری خبر می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، منابع خبری گفتند: “در کارخانه پرتو دانه خزر، حدود ۳۰۰ کارگر قرار دادی مشغول به کار بودند اما از ابتدای فروردین ماه سال جاری تا هم اکنون به دلیل آنچه که از سوی کارفرما «رکود بازار فروش محصولات» عنوان می‌شود، نزدیک به ۲۰۰ نفر از این کارگران تعدیل شده‌اند”.

به گفته آنان کارفرما مدعی است کارخانه در زمینه فروش محصولات تولیدی خود دچار مشکل شده است و توان پرداخت به موقع حقوق حدود ۳۰۰کارگر شاغل در کارخانه را ندارد و به همین دلیل این کارگران بین ۱۰ تا ۱۵ سال سابقه دارند پس از اتمام قرارداد اخراج شده‌اند.

این منابع کارگری از تلاش کارگران اخراجی برای دریافت مقرری بیمه بیکاری و بازگشت به کار خبر داده‌اند. آنان می‌گویند: “بعد از ۱۶سال سابقه کار در این کارخانه فرصت شغلی جدیدی برایمان وجود ندارد”.

 کارگران اخراجی همچنین می‌گویند رکود فعالیت کارخانه‌های پرتو دانه خزر همچنین باعث شده تا سایر کارگران شاغل در کارخانه امنیت شغلی خود را در خطر ببینند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید