خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران, کودکان  >  مرگ دو کارگر و قطع عضو یک کودک کار

مرگ دو کارگر و قطع عضو یک کودک کار

خبرگزاری هرانا ـ در منطقه “تل پا تل” دژگاه استان فارس سه کارگر شهروند افغانستانی در حال حفر چاه و دو شهروند ایرانی که به کمک آن‌ها رفته بودند، دچار گازگرفتگی شدند که از این پنج نفر دو کارگر اهل افغانستان جان خود را از دست دادند. عدم ایمنی محیط کار هم‌چنین در مشهد یک کودک کار را دچار حادثه و قطع عضو کرد. کارگر ۱۴ ساله رستوران شاندیز مشهد هنگام کار با چرخ گوشت دست خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، سرهنگ “علی رزمجویی”، گفت: “ماموران انتظامی شهرستان فراشبند مستقر در پاسگاه انتظامی دژگاه، مطلع شدند ۳ نفر تبعه افغانی و ۲ نفر تبعه ایرانی که در منطقه “تل پا تل” در حال حفر چاه بودند دچار گاز گرفتگی شده اند”.

وی ادامه داد: “پس از حضور ماموران در محل مشخص شد، سه تبعه افغانی که در حال حفر چاه بودند دچار گازگرفتگی شده و دو نفر از آنها با یک دستگاه خودرو به بهداری منتقل شده و یگی دیگر از آنها در چاه مانده است”.

فرمانده انتظامی شهرستان فراشبند افزود: “یکی از آن دو نفری که به با بهداری منتقل شده بودند و یک جوان ۲۶ ساله بود، قبل از رسیدن به بهداری جان خود را از دست داده بود”.

سرهنگ رزمجویی اظهار کرد: “دو نفر ایرانی که برای نجات جان این سه تبعه افغان به درون چاه رفته بودند نیز دچار گازگرفتگی شده بودند که پس از بیرون آورده شدن از چاه به مراکز درمانی منتقل شدند”.

وی گفت: “یکی دیگر از تبعه های افغانی که جوانی ۲۷ ساله بود، درون چاه بر اثر گازگرفتگی فوت کرده بود که با کمک افراد محلی، جسدش از چاه بیرون آورده شد.

کودک کار در رستوران معروف دچار حادثه شد

به گزارش ایران، کارگر ۱۴ ساله رستوران شاندیز مشهد هنگام کار با چرخ گوشت دست خود را از دست داد.

مهدی رضائی، معاون عملیات سازمان آتش نشانی مشهد در تشریح این خبر گفت: “در پی تماس تیم امدادی اورژانس با سامانه ۱۲۵ و اعلام بروز این حادثه، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی مشهد بلافاصله حوالی ساعت ۲۱ امشب گروه نجات ایستگاه شماره ۳۶ را به بیمارستان طالقانی اعزام کرد”.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی مشهد اذعان کرد: “کارگر ۱۴ ساله ای در داخل آشپزخانه رستورانی در شاندیز مشغول کار با چرخ گوشت صنعتی بود که ناگهان براثر بی احتیاطی دست راست او تا بالای مچ در چرخ گوشت گیر کرد”.

وی گفت: “تیم امداد و نجات آتش‌نشانی به سرعت و با دقت بسیار با استفاده از تجهیزات نجات قسمتی از بدنه چرخ گوشت را برش دادند و دست راست این کارگر نوجوان را که به شدت دچار آسیب دیدگی شده بود از داخل چرخ گوشت خارج کردند”.

رضائی افزود: “نوجوان حادثه دیده نیز برای ادامه درمان تحویل تیم پزشکی بیمارستان شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید