خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  محمد مهدوی فر ‘شاعر شعر الفبا’ آزاد شد

محمد مهدوی فر ‘شاعر شعر الفبا’ آزاد شد

خبرگزاری هرانا – روز جاری، محمد مهدوی‌فر هنرمند اهل آران و بیدگل که بعنوان شاعر «شعر الفبا» در رسانه ها شناخته می‌شود پس از تحمل حدود ۴۵ روز بازداشت موقت در سلول انفرادی از زندان مرکزی اصفهان آزاد شد. وی پیش تر توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۲ آبان ماه، محمد مهدوی‌فر هنرمند اهل آران و بیدگل و شاعر«شعر الفبا» پس از تحمل ۴۵ روز سلول انفرادی از زندان اصفهان آزاد شد.

آقای مهدوی‌فر روز دوشنبه ۲۹ شهریورماه در منزل شخصی‌اش توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت و به سلولهای انفرادی زندان اصفهان، تحت مدیریت وزارت اطلاعات منتقل شده بود.

یک منبع نزدیک به این هنرمند در گفتگو با گزارشگر هرانا ضمن اظهار بی اطلاعی از دلایل و اتهامات احتمالی وی گفته بود: “فقط می‌دانیم طی چند روز گذشته کانال تلگرامی ایشان احتمالا توسط سپاه پاسداران هک شده بود.”

لازم به یادآوری است، محمد مهدوی فر در سال ۹۳ پس از سرودن یک مثنوی ۳۲ بیتی به نام “الفبا” و خواندن آن در انجمن‌های ادبی شهر کاشان، توسط شعبه دو بازپرسی آران و بیدگل (به نیابت از شعبه هم عرض بازپرسی در کاشان) مورد بازجویی قرار گرفت.

آقای مهدوی‌فر در شعبه ۱۰۵ کیفری دو دادگستری کاشان محاکمه و به اتهام «نشر اکاذیب» به یک‌سال‌ونیم حبس محکوم شد.

نهایتا، شعبه بیست‌وسوم دادگاه تجدیدنظر استان اصفهان به ریاست حمیدرضا امانی حکم یک‌سال‌ونیم حبس وی را از طریق اصلاح اتهام از «نشر اکاذیب» به «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به ده ماه حبس تقلیل و با «رعایت بند ب از ماده ۳ قانون وصول» مجازات وی را به سی میلیون ریال جزای نقدی تبدیل کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید