خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  عدم ایمنی محیط کار و ثبت مرگ دو کارگر

عدم ایمنی محیط کار و ثبت مرگ دو کارگر

خبرگزاری هرانا ـ در اثر عدم ایمنی محیط کار، مرگ دو کارگر دیگر ثبت شد. شامگاه روز یکشنبه دوم مهرماه، یکی از کارگران کارخانه لوله سازی اهواز بر اثر سقوط از ارتفاع کشته شد. روز جاری نیز در خیابان ۱۵ خرداد تهران، یک کارگر مقنی در حال لایروبی یک حلقه چاه در عمق ۴۰ متری جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یکی از کارگران کارخانه لوله سازی اهواز بر اثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد.

شامگاه روز یکشنبه  (دوم مهر ماه) یکی از  کارگران پیمانی شرکت لوله سازی اهواز حین انجام کار بر اثر سقوط از ارتفاع کشته می شود.

بر اساس این گزارش این اتفاق زمانی رخ داده  که این کارگرپیمانی که هنوز هویت آن از سوی منابع رسمی اعلام نشده برای انجام کار تعمیرات به  ارتفاع فرستاده شده بود.

محمد نیله چی رئیس روابط عمومی لوله سازی اهواز با تایید این خبر  به سایر رسانه ها گفته است؛ این کارگر از یک شرکت پیمانکاری یکشنبه شب برای انجام کار تعمیراتی به شرکت لوله سازی فرستاده شده بود که در هنگام انجام کار با سقوط از ارتفاع دچار حادثه منجر به مرگ شد.

به گفته وی این کارگر که در ابتدا  توسط همکاران خود به بیمارستان گلستان اهواز منقل شده بود اما به دلیل شدت جراحات وارده  بامداد روز دوشنبه  جان خود را از دست داد.

مرگ کارگر مقنی در عمق ۴۰ متری چاه

به گزارش رکنا، با تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اطلاع‌رسانی این حادثه، بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه ۳ به همراه گروه امداد و نجات ۹ با هماهنگی ستاد فرماندهی در ساعت ۱۱:۳۵ دیروز به خیابان پانزده خرداد، کوچه امامزاده یحیی رهسپار شدند.

واحد کیانی مدیر منطقه ۵ عملیات که به همراه نیروهای عملیاتی در محل حادثه حضور داشت، در این خصوص گفت: “در قسمت حیاط یک شرکت تجاری، کارگران مشغول لایروبی یک حلقه چاه بودند که ناگهان یکی از کارگران بی هوش شده و در عمق ۴۰ متری چاه گرفتار شده بود”.

وی افزود: آتش‌نشانان بی‌درنگ پس از ایمن‌سازی محل حادثه و برپایی کارگاه در دهانه چاه، با استفاده از تجهیزات ویژه نجات عملیات رهاسازی کارگر مقنی را آغاز کردند و در مدت زمان کوتاهی خود را به عمق چاه رساندند و کارگر مقنی که کاملاً بی هوش بود را از چاه خارج کرده و وی را تحویل امدادگران اورژانس دادند.

این مدیر منطقه با اشاره به اینکه علت بروز این حادثه در دست بررسی است، تصریح کرد: “متأسفانه پس از انجام معاینات اولیه از سوی عوامل اورژانس مشخص شد کارگر مقنی در همان لحظات اولیه جان خود را از دست داده است و نیروهای عملیاتی پس از ارائه تذکرات ایمنی به کارگران، محل حادثه را تحویل عوامل انتظامی دادند و مأموریت خود را به پایان رساندند”.

کارشناسان سازمان آتش‌نشانی تهران همواره به شهروندان توصیه می‌کنند برای حفر چاه حتماً از کارگران مقنی با تجربه استفاده کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید