خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  اعتصاب غذای مرتضی مرادپور در زندان تبریز

اعتصاب غذای مرتضی مرادپور در زندان تبریز

خبرگزاری هرانا ـ مرتضی مرادپور زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی تبریز در اعتراض به روند دادرسی پرونده اش دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اویان نیوز، مرتضی مرادپور روز سه‌شنبه۴ آبان ۹۵ در اعتراض به عدم اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی در پرونده خود و ممانعت از آزادیش با اجرای این ماده قانونی، دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است.

بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی سال ۱۳۹۲، هر گاه در جرایم تعزیری رفتار واحد دارای عناوین مجرمانه متعدد باشد، مرتکب صرفاً به یک مجازات و آن هم مجازات جرم اشد محکوم می ‌شود.

این فعال ترک آذری روز ۲۸اردیبهشت۹۴، از سوی ماموران امنیتی در محل کارش بازداشت و برای گذراندن دوران محکومیت خود به زندان مرکزی تبریز منتقل شده بود.

پیشتر دادیار ناظر زندان تبریز با درخواست آزادی مشروط این فعال مخالفت کرده بود.

مرتضی مرادپور در سال ۱۳۸۸ در دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم بر علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

وی به همراه برادر خود فردین مرادپور و چندین نفر دیگر از فعالان ترک (آذری) در جریان راهپیمایی خانوادگی ۱خرداد۸۸ در پارک ائل گولی تبریز و پس از طرح شعارهایی در رابطه با حقوق زبانی و هویت طلبی بازداشت و پس از نزدیک به شش ماه بازداشت به قید وثیقه آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید