خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵, 26th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۸/۰۴ ساعت ۱:۲۹:۳۳

    خانه  > کارگران  >  مرگ دو کارگر و کشف جسد چهارمین مقنی سبزواری

مرگ دو کارگر و کشف جسد چهارمین مقنی سبزواری

خبرگزاری هرانا ـ در شبانه روز گذشته دست کم دو کارگر بر اثر سوانح کاری و فقدان ایمنی محیط جان خود را از دست دادند، همزمان جسد چهارمین کارگر مفقود شده قنات سبزوار کشف شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، سید جلال ملکی درباره این خبر گفت: “وقوع حادثه سقوط در چاه در ساعت ۱۱:۱۸ صبح امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد و در پی آن ستاد فرماندهی اتش‌نشانان دو ایستگاه را به همراه تجهیزات مربوطه به محل حادثه واقع در خیابان ۱۵ خرداد شرقی اعزام کرد”.

وی با اشاره به حضور آتش‌نشانان در محل حادثه افزود: “پس از حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده شد که حادثه در حیاط یک ساختمان رخ داده و کارگر ۳۵ ساله افغان حین کار به عمق ۳۶ متری چاه سقوط کرده است”.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با اشاره به اقدامات آتش‌نشانان برای نجات این کارگر افزود: “عوامل آتش‌نشانی بلافاصله با ایجاد کارگاه در دهانه چاه و ایمن‌سازی محل وارد چاه شده و این کارگر را از عمق چاه خارج کردند، که پس از تحویل این فرد به عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه مشخص شد که وی جای خود را از دست داده است”.

ملکی ادامه داد: “عوامل آتش‌نشانی پس از ایمن‌سازی محل در ساعت ۱۳ به عملیات خود خاتمه داده و محل را به عوامل انتظامی تحویل دادند”.

ساری، مرگ کارگر ساختمانی در دانشگاه

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ذکریا اشکپور سخنگوی مرکز اورژانس و فوریت های پزشکی ۱۱۵ مازندران از ساری، گفت: “این کارگر ساختمانی هنگام تعمیر سقف طبقه دوم دانشگاه به پایین سقوط کرد”.

وی با بیان اینکه گروه پزشکی اورژانس ۱۱۵ بلافاصله به محل حادثه اعزام شد، افزود: “نیروهای اورژانس عملیات کامل احیاء روی مصدوم را انجام دادند اما احیا متاسفانه موفقیت آمیز نبود و مصدوم بر اثر شدت جراحات در همان محل حادثه جان خود را از دست داد”.

جسد چهارمین فرد مفقودی از قنات سبزوار شناسایی شد

به گزارش مهر، معاون فنی و عمرانی فرمانداری سبزوار از پیدا شدن جسد چهارمین فرد مفقود شده در قنات کسکن خبرداد.

حسن شاد با اعلام این خبر اظهار کرد: جسد این فرد با نام موسی‌الرضا غلامی نارستانی که در روز دوم وقوع حادثه ریزش برای نجات جان برادر خود به داخل قنات رفته بود، عصر دوشنبه توسط نیروهای عملیاتی شناسایی و به خارج از قنات منتقل شد.

وی گفت؛ “پیکر بی جان این فرد در فاصله ۳۸۰ متری قنات کشف شد”.

معاون فنی و عمرانی فرمانداری سبزوار ادامه داد: “تلاش‌ها برای پیدا کردن پنجمین فرد مفقودی به نام ابوالفضل غلامی نارستانی همچنان ادامه دارد”.

شاد در مورد علت مرگ مقنی‌های مفقودی نیز گفت: “حجم بالا و شدت آب استحصالی این قنات موجب برخورد مقنی‌ها به دیواره قنات شده و همین امر موجب خفگی آن‌ها شده است”.

وی بیان کرد: “سن و سال چهار مقنی مفقود شده این قنات به همراه فردی که روز دوم حادثه وارد قنات شد، بین ۲۲ تا ۳۲ سال گزارش شده است”.

معاون فنی و عمرانی فرمانداری سبزوار افزود: در این حادثه علاوه بر حضور دو کارشناس از تربت حیدریه جنازه‌ها توسط  فرج مسکنی؛ یدالله مسکنی؛ علیرضا تقلبی و روح الله کسکنی که از مقنیهای قدیمی سبزوار هستند پیدا شده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید