خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مدلینگ در اراک؛ پلمب ۵ آتلیه، بازداشت و بازجویی ۲۰ شهروند

مدلینگ در اراک؛ پلمب ۵ آتلیه، بازداشت و بازجویی ۲۰ شهروند

خبرگزاری هرانا ـ سلطانی، معاون دادستان عمومی و انقلاب اراک در نشست خبری خود در مورد مدلینگ در اراک اعلام کرد ۵ آتلیه پلمب، ۳ نفر دستگیر و حدود ۱۷ نفر مورد بازجویی قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، علی‌اصغر سلطانی، معاون دادستان عمومی و انقلاب اراک در نشست خبری خود در مورد مدلینگ و ترویج آن در جامعه گفت: “در پیگیری ها برخوردهای بدون اغماض ما در حوزه مبارزه با شبکه های جریان ساز ضد اخلاق داشتیم با تلاش مرکز سایبری معاون اطللاعات سپاه استان و صدور دستورات قضایی لازم ۳۵ اتلیه عکاسی و آرایشگاه مورد بازرسی قرار گرفتند، در پی این بررسی ها متوجه شدیم برخی از این مراکز در حوزه مدلینگ فعالیت داشتند”.

وی بابیان اینکه در پی بازرسی از آتلیه ها و آرایشگاه ۵ آتلیه به صورت گسترده در حوزه مدلینگ فعالیت داشتند، تصریح کرد: “این مراکز مبادرت به انتشار تصاویر در فضای مجازی داشتند که در پی این جریان ۳ نفر دستگیر و حدود ۱۷ نفر مورد بازجویی قرار گرفتند”.

سلطانی افزود: “یکی از آتلیه‌ها در شبکه‌های تلگرام و اینستاگرام بیش از ۲۰ هزار عضو داشته است که در عرصه مدلینگ و انتشار تصاویر در شبکه‌های اجتماعی فعالیت داشت. دستور پلمپ ۵ آتلیه‌ که فعالیت گسترده داشتند صادر و پرونده قضایی تشکیل شده است”.

وی در پاسخ به سؤال فعالیت های زیر زمینی مدلینگ‌ها نیز گفت: “اگر ضابطین ما متوجه این قبیل فعالیت‌ها که خلاف شرع و عرف است شوند قطعاً برخورد خواهند کرد، برخی از مدلینگ‌ها در خارج از کشور فعالیت داشتند و پس از آن به ایران وارد شده و در فضای مجازی نشر داده می‌شد، بنابراین اگر این فعالیت‌ها در چارچوب مقررات و موارین شرعی باشد ممانعتی وجود ندارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید