خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ایران در قعر جدول سرعت اینترنت

ایران در قعر جدول سرعت اینترنت

خبرگزاری هرانا – ایران رتبه هفتاد و یکم را از منظر سرعت دسترسی به شبکه نسل چهارم در رده‌بندی به دست آورده است. سرعت نت در کشور در حال حاضر و برگرفته از آمارها، جایگاه رقابتی خوبی با اپراتورهای دیگر دنیا ندارد.

به گزارش هرانا به نقل از تسنیم، اخیرا یک سایت تحلیل کننده وضعیت ارتباطی که صحت عملکرد یکی از نرم‌افزارهای سنجش سرعت دانلود و آپلود اینترنت موبایل آن پیش از این توسط مسئولان ارتباطی کشور تأیید شده بود اقدام به ارائه گزارش عملکردی از شبکه‌های نسل چهارم ارتباطی دنیا کرده است. اُپن‌سیگنال در گزارشی با تکیه بر جمع‌آوری ۱۷ میلیارد داده از طریق نیم میلیون کاربر خود، لیستی از کشورهای با بالاترین سرعت اینترنت نسل چهار (LTE) را منتشر و گزارش جامعی از وضعیت کشورها ارائه کرده است.

کره جنوبی شاخص میزان پوشش آنتن‌های ۴G با کسب ۹۵.۷ درصد میزان ضریب نفوذ در مقام اول رده‌بندی این سایت قرار گرفته و سنگاپور هم با در اختیار داشتن کیفی‌ترین (سریع‌ترین) شبکه LTE که میانگین سرعتی پیرامون ۴۵.۸۶Mbps دارد در جایگاه بعدی قرار گرفته است.

در حال حاضر و با تکیه بر این آمار، میانگین سرعت اینترنت نسل چهارم دنیا ۱۷.۴Mbps است.

ایران رتبه هفتاد و یکم را از منظر سرعت دسترسی به شبکه نسل چهارم در این رده‌بندی به دست آورده است.

بالغ بر دو سال پیش (هم‌زمان با پایان یافتن دوره انحصار چند ساله اپراتور سوم ارتباطی در حوزه ارائه خدمات ۳G) مجوز بهره‌برداری از ۳G و ۴G به همراه اول و ایرانسل هم داده شد.

با توجه به اینکه تا آن تاریخ کار جدی در حوزه خدمات‌دهی این نسل‌های تکنولوژی نشده بود، دو اپراتور مذکور سریعا کار خرید و نصب تجهیزات را انجام دادند و ظرف کمتر از شش ماه وارد رقابت جدی در این عرصه با یکدیگر شدند.

رقابتی که نهایتا منجر به تولد تکنولوژی‌های نو در کشور شد و امروز براساس اطلاعات استخراج شده از اپراتورها ۱۱۴۰ شهر توسط همراه اول و ۹۴۳ شهر و شهرستان نیز توسط ایرانسل تحت پوشش خدمات ۳G و ۴G قرار گرفته‌اند.

حال هر کدام از این دو اپراتور در یکی از تکنولوژی‌های مذکور قوی‌تر عمل کرده اما مهم میزان پوشش و سرعت توسعه نسل‌های نوین ارتباطی در کشور است که نهایتا هم‌وطنان را از نعمت دریافت سرویس‌های بروز بهره‌مند می‌سازد.

نمودارها پوشش و سرعت اینترنت نسل چهارم را در کشورهای دنیا نشان می‌دهد و نگاهی به آن می‌تواند نشان دهد که از منظر شاخص‌ها در چه مرحله‌ای از رقابت با بازیگران جهانی در این زمینه قرار داریم.

ایران در حال حاضر و برگرفته از آمارها، جایگاه رقابتی خوبی با اپراتورهای دیگر دنیا ندارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید