خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  حذف نام بلوچستان از کتب درسی موضوع تذکر نمایندگان مجلس

حذف نام بلوچستان از کتب درسی موضوع تذکر نمایندگان مجلس

خبرگزاری هرانا ـ برخی از نمایندگان مجلس در تذکرات شفاهی خواهان حل مشکلات حوزه انتخابیه و در تذکرات کتبی خواهان توضیح درباره حذف نام بلوچستان از کتب درسی شدند. این نمایندگان هم‌چنین در تذکرات خود خواستار لغو بخشنامه جلوگیری از ادامه تحصیل فرهنگیان، پرداخت خسارت به سیل زدگان سال گذشته استان مازندران، حل مشکلات مردم گلپایگان، لزوم پاسخگویی منطقی و عملیاتی به شرکت پدیده شاندیز در سطح کشور و تعیین تکلیف وضعیت آنها، لزوم پیشگیری از نشر اکاذیب و افترا توسط مدیران زیر مجموعه معاون اول رئیس جمهوری، تسریع در پرداخت مطالبات کشاورزان استان کرمانشاه و صدور دستور به شرکت آب منطقه چهارمحال بختیاری جهت اجرای مصوبات شورای عالی آب و جلوگیری از پمپاژ آب در بالا دست زاینده رود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، علی بختیار نماینده مردم گلپایگان در مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس در تذکری شفاهی خطاب به وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی خواهان حل مشکلات مربوط به این بخش ها در حوزه انتخابیه خود شد.

عبدالله رضیان نماینده مردم قائم شهر در مجلس نیز در تذکر شفاهی خود خواهان پرداخت خسارت به سیل زدگان سال گذشته استان مازندران و همچنین خواستار حل مشکل پسماندها در این استان شد.

تذکر نمایندگان سیستان برای حذف نام بلوچستان از کتب درسی

اکبر رنجبرزاده عضو هیات رئیسه مجلس نیز با قرائت تذکرات کتبی نمایندگان گفت: “محسن بیگلری نماینده سقز و بانه در تذکری به وزیر آموزش و پرورش خواستار ادامه تحصیل فرهنگیان که امری بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر است شده و گفته است جلوگیری از ادامه تحصیل آنها اصلا پذیرفتنی نیست، لذا دستور لغو بخشنامه مربوطه ضروری است”.

وی افزود: “علی وقف چی نماینده مردم زنجان نیز در تذکری به وزرای کشور و دادگستری خواستار لزوم پاسخگویی منطقی و عملیاتی به شرکت پدیده شاندیز در سطح کشور و تعیین تکلیف وضعیت آنها شد”.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس گفت: “علی کرد نماینده مردم خاش و جبار کوچک نژاد نماینده مردم رشت در تذکری به وزیر آموزش و پرورش خواستار توضیح در باره علت حذف عنوان بلوچستان از کتب درسی مدارس و لزوم تذکر جدی به سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزش در این باره شد”.

وی تصریح کرد: “همچنین محمود بهمنی نماینده ساوجبلاغ در تذکری کتبی به رئیس جمهوری خواهان لزوم پیشگیری از نشر اکاذیب و افترا توسط مدیران زیر مجموعه معاون اول رئیس جمهوری شد”.

رنجبرزاده اظهار داشت: “علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان و ۷ نفر از نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در تذکری به وزیر آموزش و پرورش خواستار توضیح درباره علت حذف عنوان بلوچستان از کتب درسی در سال تحصیلی ۹۶ – ۹۵ شدند”.

وی گفت: “عبدالرضا مصری نماینده کرمانشاه به همراه سایر نمایندگان استان کرمانشاه به وزیر جهاد کشاورزی تذکر داد و خواستار تسریع در پرداخت مطالبات کشاورزان استان کرمانشاه بابت خرید تضمینی گندم شد”.

وی گفت: “محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر و ۱۲ نماینده استان اصفهان در تذکری به وزیر نیرو خواهان صدور دستور به شرکت آب منطقه چهارمحال بختیاری جهت اجرای مصوبات شورای عالی آب و جلوگیری از پمپاژ آب در بالا دست زاینده رود و بارگذاری های جدید شدند”.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس گفت: “شهاب نادری نماینده مردم پاوه در تذکری به وزیر جهاد کشاورزی خواستار لزوم رعایت حقوق بازرسان و ناظران جهاد کشاورزی و همچنین به وزیر خارجه خواهان توضیح علت عصبانیت وزیر امور خارجه و عدم رعایت شان مجلس شورای اسلامی شد”.

وی افزود: “مصطفی کواکبیان در تذکری به وزیر کشور خواستار توضیح درباره علت بی توجهی به وضعیت نابسامان ترافیک تهران و بی توجهی به منطقه قدیمی و مذهبی کن شد و در تذکر دیگری به وزیر اقتصاد خواستار تسریع در رسیدگی به وضعیت سهام داران موسسه ثامن الحجج پردیسان و پدیده شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید