خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  قتل ناموسی شهروند افغانستانی در جنوب تهران

قتل ناموسی شهروند افغانستانی در جنوب تهران

خبرگزاری هرانا ـ مرد تبعه کشور افغانستان متهم است شهروند دیگری از هموطنان خود را به دلیل ارتباط با همسرش به قتل رسانده است. وی درحال حاضر در بازداشت به سر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری فردی که اقدام به قتل مردی که با همسرش ارتباط داشت، خبر داد.

در تاریخ هجدهم مهرماه امسال از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ یک فقره کشف جسد فردی ناشناس توسط عوامل خدماتی شهرداری در جاده ورامین ـ جاده فیروزآباد ـ جاده ده خیر، به کلانتری ۱۷۳ امین آباد اعلام شد.

با حضور مأموران در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد جسد متعلق به مردی حدودا ۳۵ ساله، با دست و پای بسته است که داخل یک گونی قرار داده شده است.

در ادامه با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گفت و کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با بررسی مشخصات افراد فقدانی ثبت شده در سیستم جامع پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که در تاریخ ۱۵ مهرماه زنی از اتباع کشور افغانستان با مراجعه به کلانتری ۱۳۲ نبرد با طرح شکایتی اعلام کرده که همسرش به نام بهنام . خ ۳۴ ساله و تبعه افغانستان برای رفتن به منزل یکی از دوستان افغانش به نام احمد از خانه خارج و پس از آن دیگر مراجعتی به خانه نداشته است.

در ادامه تحقیقات و با حضور اعضای خانواده فقدانی در اداره دهم و مطابقت تصاویر فقدانی با تصاویر جسد ناشناس و همچنین شناسایی دسته کلید همراه جسد، هویت مقتول مورد شناسایی قرار گرفت.

با توجه به اظهارات همسر مقتول، کارآگاهان با شناسایی محل سکونت احمد. ن ۲۹ ساله در منطقه اتابک، به این محل مراجعه و در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که احمـد همزمان با ناپدید شدن مقتول، به صورت ناگهانی اقدام به تغییر محل سکونت خود کرده است، همچنین در تحقیقات تکمیلی مشخص شد که احمد بدون هرگونه برنامه قبلی از صاحبخانه‌اش خواسته تا پول ودیعه منزلش را به وی تحویل دهد اما صاحبخانه برای تهیه پول چند روزی از وی فرصت خواسته، با این وجود احمد بدون هرگونه دریافت پولی از صاحبخانه و تسویه حساب کامل ، اقدام به تغییر محل سکونت خود کرده است.

در ادامه تحقیقات و با شناسایی همسر مقتول ، تحقیقات از وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و همسر احمد که پیش از این در ملاقات با همسر مقتول به وی گفته بود که جنایت توسط همسرش انجام شده، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: “شب جنایت همسرم با تحت فشار قرار دادنم مرا مجبور کرد تا به او بگویم که با مقتول ارتباط تلفنی دارم؛ پس از آن با بهنام تماس گرفت و او را به بهانه کشیدن قلیان به خانه مان دعوت کرد. داخل خانه بودیم که احمد با یک آجر چند ضربه به سر بهنام زد و باعث مرگش شد. پس از آن نیز جسد وی را در داخل یک گونی قرار داد و با موتورسیکلت از خانه خارج کرد”.

همسر احمد در خصوص انگیزه تماس های خود با مقتول به کارآگاهان گفت: “همسرم قصد داشت تا بار دیگر ازدواج کند و به همین علت قصد داشت تا برای ازدواج دومش به افغانستان برود. از قبل می دانستم که پدر بهنام در کار دعانویسی است و به همین علت به خانه آنها رفتم تا پدر احمد برای شوهرم دعانویسی کند و پس از آن بود که بهنام اعتماد مرا جلب و به من نزدیک شد”.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با انجام اقدامات پلیسی، موفق به شناسایی آخرین محل کار و در حقیقت مخفیگاه متهم در یک ساختمان نیمه ساز در محدوده خیابان سبلان شدند. شناسایی دقیق مخفیگاه متهم و اطمینان از حضور احمد، کارآگاهان اداره دهم آگاهی در ساعت ۱۵ روز ۲۴ مهرماه وی را دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

احمد . ن پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی، با تأیید اظهارات همسر اولش به کارآگاهان گفت: “از حدود یک ماه پیش به تماس های تلفنی همسرم مشکوک شده بودم ؛ از طرفی دیگر و طی همین مدت، تماس های تلفنی مقتول نیز با من زیاد شده بود و به بهانه‌های مختلف با من تماس می گرفت تا ببیند من کجا هستم تا اینکه صبح روز حادثه با همسرم درگیر شده و او را تحت فشار قرار دادم تا علت تماس های تلفنی مشکوکش را متوجه شدم که او عنوان داشت از چندی پیش و پس از آنکه من تصمیم به ازدواج دوم خود گرفتم، او نیز با بهنام طرح دوستی ریخته است. همان جا تصمیم به کشتن بهنام گرفتم؛ او را بهانه کشیدن قلیان به خانه مان دعوت کردم؛ بعدازظهر آنروز، زمانیکه بهنام به خانه مان آمد ، در حالیکه همسرم در داخل آشپزخانه در حال آماده کردن قلیان بود، با آجر چند ضربه به سر بهنام زده و او را به قتل رساندم؛ سپس دست و پا او را بسته و داخل یک گونی گذاشتم و جنازه را با موتورسیکلت به بیابان اطراف ورامین بردم”.

براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: “متهم برای صدور قرار قانونی ، صبح امروز به شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۷ تهران اعزام شد و بازپرس پرونده، با صدور قرار بازداشت موقت وی را برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید