خبرگزاری هرانا

    خانه  > کودکان  >  مرگ دختر ۱۲ ساله مشهدی؛ کودک آزاری در سایه نبود دفترچه بیمه

مرگ دختر ۱۲ ساله مشهدی؛ کودک آزاری در سایه نبود دفترچه بیمه

خبرگزاری هرانا ـ دختر ۱۲ ساله قربانی کودک آزاری در شهر مشهد به دلیل نداشتن دفترچه بیمه و ترس از هزینه‌های بالای بیمارستان، توسط والدینش وقتی در بیمارستان بستری شد که دیگر دیر شده بود و به دلیل خونریزی داخلی فوت کرد. درحالی که پدر این دختر بچه متهم است وی را مورد کودک آزاری قرار داده و کتک زده است، مادر او می گوید نهایتا با دفترچه بیمه دختر یکی از همسایگان او را به بیمارستان برده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خراسان، جمعه گذشته از بیمارستان طالقانی مشهد خبر رسید که دختر ۱۲ ساله ای به دلیل خونریزی داخلی در مرکز درمانی جان خود را از دست داده است. در پی دریافت این خبر بلافاصله قاضی علی اکبر احمدی نژاد به همراه کارآگاهان اداره جنایی و عوامل بررسی صحنه جرم عازم بیمارستان شدند و به تحقیق در این باره پرداختند.

مادر این کودک که به دستور قاضی ویژه قتل عمد مورد بازجویی های پلیسی قرار گرفته بود در تشریح حادثه گفت: “همسرم معتاد است و من برای تامین هزینه های زندگی در زمین های کشاورزی کارگری می کنم اما ۳ روز قبل از مرگ دخترم وقتی از سرکار به منزل بازگشتم متوجه شدم که قوطی شیرخشک به زمین ریخته است و همسرم به همین دلیل عصبانی شده و دخترم را زیر مشت و لگد گرفته است. او همواره دخترم را کتک می زد اما به فرزندان دیگرم کاری نداشت. آن شب دخترم از شدت دل درد ناله می کرد”.

وی گفت: “برادر کوچکم را بغل کرده بودم تا برای او شیرخشک درست کنم اما قوطی شیرخشک روی زمین ریخت که بعد از آن پدرم ناراحت شد و مرا کتک زد”. این زن ادامه داد: “درحالی که رنگ از چهره دخترم پریده بود ولی من که دفترچه خدمات درمانی نداشتم از ترس هزینه های زیاد بیمارستان او را به مرکز درمانی نبردم تا این که به پیشنهاد دیگران فکر کردم چون قسمتی از پای او کبود شده است بهتر است دخترم را نزد «پیرزن رگ گیر» ببرم تا رگ هایش را باز کند ولی دخترم باز هم خوب نشد روز بعد یکی از همسایگان دفترچه درمانی دخترش را به من داد” و گفت: “می توانی او را با این دفترچه به مرکز درمانی ببری تا پزشکان علت دل دردش را پیدا کنند! این بود که روز پنجشنبه (بیست و دوم مهر) فرزندم را به بیمارستان بردم و او را بستری کردند ولی روز بعد پزشکان گفتند: دخترم به دلیل عفونت منتشر شده در اعضای داخلی بدنش، فوت کرده است!”

به دنبال اظهارات این زن، قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد دستور بازداشت پدر دختر را صادر کرد و این مرد ۳۶ ساله در محل سکونت خود واقع در خیابان شاهنامه مشهد دستگیر شد. وی که اعتیاد شدیدی به مواد مخدر صنعتی از نوع شیشه دارد با انکار قتل به سرگرد سلطانیان (افسر پرونده) گفت: “دخترم از پله های منزل به زمین افتاده است و من او را نکشته ام! متهم این پرونده جنایی ادامه داد: آن روز وقتی دیدم دخترم قوطی شیرخشک را روی زمین ریخت به او گفتم اگر برادرت از بغل تو به زمین بیفتد چه می کنی؟ و در حالی که ناراحت بودم به آرامی کتکش زدم و او را هل دادم اما من دخترم را نکشتم!!”

تحقیقات بیشتر از سوی کارآگاهان برای روشن شدن حقیقت ماجرای مرگ دختر ۱۲ ساله همچنان ادامه دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید