خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, کارگران  >  برگزاری دو تجمع اعتراضی و شش ماه معوقات مزدی کادر یک بیمارستان

برگزاری دو تجمع اعتراضی و شش ماه معوقات مزدی کادر یک بیمارستان

خبرگزاری هرانا ـ پرستاران و کادر درمانی بیمارستان شهید نمازی در شیراز بیش از شش ماه است که اضافه کار و کارانه دریافت نکرده‌اند. از سوی دیگر در حالی که اعتراضات آرام صنفی بیش از یک هزار کارگر بخش صنعتی مجتمع نی شکر هفت تپه امروز نیز ادامه داشت، یکی از کارگران این واحد صنعتی از پرداخت یک ماه از معوقات مزدی کارگران خبر داد. در تهران نیز جمعی از دستیاران تخصصی کودکان از سراسر کشور در ساختمان وزارت بهداشت نسبت به تغییر دوره‌های آموزشی بدون اطلاع قبلی به دانشجویان اعتراض کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان شهید نمازی در شیراز بیش از شش ماه است که اضافه کار و کارانه دریافت نکرده‌اند.

پرستاران و کادر درمانی بیمارستان شهید نمازی شیراز در سال جاری فقط دستمزد پایه خود را دریافت کرده‌اند.

این پرسنل درمانی، بیش از شش ماه اضافه کار و کارانه طلبکارند.

این پرستاران می‌گویند پس از مراجعات فراوان به مقامات بیمارستان، در هفته گذشته یک روز دست از کار کشیدیم اما همچنان معوقات مزدی ما پرداخت نشده باقی مانده است.

از قرار معلوم، مدیران این بیمارستان، ۱۷۰ میلیار تومان طلب وصول نشده از سازمان‌های بیمه‌گر را دلیل تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی نیروی انسانی اعلام می‌کنند و می‌گویند تا زمانی که بیمه خدمات درمانی و سازمان تامین اجتماعی بدهی‌های خود را وصول نکنند، قادر به پرداخت معوقات پرستاران نیستیم.

یک ماه از مطالبات کارگران نی‌شکر هفت تپه پرداخت شد؛ ادامه تجمع صنفی مقابل ساختمان مدیریت

 

به گزارش ایلنا، در حالی که اعتراضات آرام صنفی بیش از یک هزار کارگربخش صنعتی مجتمع نی شکر هفت تپه امروز (شنبه ۲۴ مهر ماه) ادامه دارد، یکی از کارگران این واحد صنعتی از پرداخت یک ماه از معوقات مزدی کارگران خبر داد.

تعدادی از کارگران این واحد تولیدی با اعلام این خبر گفتند: “صرف نظر از این که روز پنجشنبه گذشته (۲۲ مهر ماه) معادل یک ماه از مجموع دوتا ۴ ماه معوقات مزدی کارگران رسمی وقرار دادی پرداخت شده است اما نگرانی از وضعیت نامعلوم کارخانه باعث شد تا آنها امروز نیز اعتراضات صنفی خود را دنبال کنند”.

به گفته منابع خبری در شهرستان شوش، تقریبا از ابتدای سال جاری حدود هزار کارگر کارخانه نی شکر هفت تپه  در حال برپا کردن اجتماعات صنفی هستند.

از قرار معلوم این چندمین مرتبه‌ای است که کارگران این واحد تولیدی در سال جاری بابت معوقات مزدی خود دست به برپایی اجتماعات صنفی زده‌اند.

آنان بابیان اینکه کارگران خواهان مشخص شدن وضعیت پرداخت مطالبات معوقه وتامین امنیت شغلی هستند، گفت: تا این لحظه از جانب مدیریت کارخانه و مسئولان اداری شهرستان شوش پاسخ مشخصی به این خواسته‌های کارگران داده نشده است.

به گفته این کارگران، مجموع مطالبات کارگران رسمی وقرار دادی به ترتیب  یک ماه  وسه ماه مزد معوقه است که از کارفرمای انتظار دارند ضمن بر طرف کردن مشکلات بیمه ای کارگران قرار دادی مابقی مطالبات سال جاری آنان را پرداخت کند.

تجمع اعتراضی دستیاران تخصصی کودکان در ساختمان وزارت بهداشت

 

به گزارش فارس، جمعی از دستیاران تخصصی کودکان از صبح امروز در ساختمان وزارت بهداشت نسبت به تغییر دوره‌های آموزشی بدون اطلاع قبلی به دانشجویان اعتراض کردند.

از صبح امروز جمع از دستیاران تخصصی کودکان از شهرهای مختلف همچون بندرعباس، کرمان، اصفهان، اهواز، تهران و … در کنار هم جمع شده و در ساختمان وزارت بهداشت نسبت به برنامه‌های آموزشی اعتراض کردند.

مریم از دستیاران تخصص کودکان که ورودی سال ۹۳ به این رشته است، در ارتباط با این تجمع اظهار داشت:‌ “دستیاران تخصصی کودکان ورودی سال ۹۳، تا سال سوم دوره آموزشی خود بر مبنای دوره سه‌ساله باید ادامه تحصیل می‌دادند؛ ولی اجرای برنامه چهارساله جهت این ورودی با اصول عدالت آموزشی مغایرت داشته و همه ما معترضین درخواست داریم برنامه چهارساله مورد نظر از ورودی سال ۹۴ به بعد اجرایی شود”.

علی نیز که در جمع معترضین حضور دارد می‌گوید از مدیرکل دفتر وزارتی و قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی و مهمتر از همه از وزیر بهداشت درخواست داریم جهت اعلام نظر بابت اعمال برنامه آموزشی سه ساله جهت دستیاران کودکان ورودی ۹۳، موافقت کنند، همچنین باید توجه داشت با توجه به تأکید رهبری جهت افزایش رشد جمعیتی و نقش بسزای متخصصین کودکان در این حوزه، دستیاران کودکان ورودی سال ۹۳ نیز اطمینان داشته باشند که برنامه‌ریزی صحیح و منسجمی در زمینه دوره‌های آموزشی آنها اجرایی شود.

همه معترضان پیگیر برقراری عدالت آموزشی بوده و از مسئولان مربوطه در وزارت بهداشت درخواست حضور در مجل تجمع جهت پاسخ به سؤالات آنها دارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید