خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام, کودکان  >  جلب رضایت اولیای دم پرونده ۲۰ نوجوان محکوم به قصاص

جلب رضایت اولیای دم پرونده ۲۰ نوجوان محکوم به قصاص

خبرگزاری هرانا ـ معاون قضایی رئیس دادگستری استان تهران در امور زندانیان از جلب رضایت اولیای دم پرونده ۲۰ نوجوان محکوم به قصاص در استان تهران توسط گروه پیشگیری از سلب حیات نوجوانان قوه قضائیه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، احمد مظفری؛ معاون قضایی رئیس دادگستری استان تهران در امور زندانیان در پاسخ به خبرنگار در خصوص صدور حکم اعدام برای اطفال زیر ۱۸ سال مدعی شد: “در حال حاضر حکم اعدام دولتی نداریم. ما به کنوانسیون حقوق کودک پیوسته‌ایم و قوانین آن را رعایت می‌کنیم”.

وی ادامه داد: “اما قصاص حقی خصوصی است و قوه قضائیه نمی‌تواند در آن دخالت کند، اما قانونگذار در این خصوص حمایت‌های زیادی انجام داده است”.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از مشارکت‌های مردمی در پرونده‌های قصاص اظهار کرد: “در دادگستری استان تهران کمیته اجرایی کودک و نوجوان را تشکیل داده‌ایم که در آن بحث‌های حمایتی مطرح می‌شود و همچنین دفتر حمایت از زنان و کودکان در تهران تشکیل شده است که در این دفتر موضوعات مبتلابه کودکان و نوجوانان در استان مورد بررسی قرار می‌گیرد”.

دبیر کمیسیون عفو و بخشودگی دادگستری استان تهران با اشاره به تشکیل گروه پیشگیری از سلب حیات نوجوانان عنوان کرد: “این گروه برای مواردی که براساس قانون و با جمع شدن شرایط ضروری حکم قصاص صادر شده، در چارچوب قانون فعالیت می‌کند و سعی در جلب رضایت اولیای دم دارد”.

مظفری خاطرنشان کرد: “سال گذشته ۲۰ کودک و نوجوان محکوم به قصاص در استان تهران توسط این گروه موفق به جلب رضایت اولیای دم شده‌اند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید