خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ کارگر کشته و زخمی شدند

در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ کارگر کشته و زخمی شدند

خبرگزاری هرانا ـ در ۲۴ ساعت گذشته در حوادث کاری به دلیل فقدان ایمنی، ۵ کارگر کشته و ۶ تن دیگر زخمی شدند. حادثه سقوط کابین در کارخانه فولاد مبارکه اصفهان منجر به فوت دو نفر از کارگران این کارخانه و مصدومیت سه نفر دیگر شد. براثر ریزش تونل معدن سنگ آهن بردسکن در استان خراسان رضوی دو معدنچی کشته و سه نفر مجروح شد. ریزش دیواره چاه در حال حفر در منزلی در محله کن تهران موجب مرگ یک کارگر افغانستانی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، عصر روز گذشته براثر ریزش تونل معدن سنگ آهن بردسکن در استان خراسان رضوی دو معدنچی کشته و سه نفر مجروح شد.

عصر روز گذشته سه شنبه (۱۳مهر ماه) پنج کارگر  معدن سنگ آهن شهرستان بردسکن در عمق  زمین دچار حادثه شده‌اند.

برپایه این اطلاعات تونل معدن سنگ آهن بردسکن بر اثر ضربه های وارده ناشی ازعملیات حفاری ریزش کرده است .

از قرار معلوم ۵ کارگر حادثه دیده که  که در عین حال  محبوس شده بودند ساعاتی بعد از وقوع حادثه توسط عوامل امداد ونجات به  بیرون هدایت می شوند که متاسفانه دو نفر از آنها در جا کشته شده‌اند ومابقی مجروح می شوند.

در مورد وضعیت سه مصدوم دیگر گفته می‌شود که توسط امداد گران به نزدیکترین بیمارستان شهرستان بردسکن انتقال داده شده‌اند.

مرگ یک کارگر افغانستانی در اثر ریزش دیواره چاه در محله کن پایتخت

 

به گزارش ایرنا، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام کرد: “ریزش دیواره چاه در حال حفر در منزلی در محله کن موجب مرگ یک کارگر افغانستانی شد”.

سید جلال ملکی روز چهارشنبه اظهار کرد: “ساعت ۷:۵۹ دقیقه امروز حادثه تخریب یک چاه و گرفتار شدن یک کارگر در داخل آن در محله کن خیابان زینعلی زاده به سامانه ۱۲۵ اعلام و ماموران دو ایستگاه آتش نشانی به محل وقوع حادثه اعزام شدند”.

وی افزود: “براساس گزارش اعلام شده، در یک منزل قدیمی در محله کن تعدادی کارگر افغانی مشغول حفر چاه جدیدی به عمق ۹ متر بودند”.

ملکی با اشاره به اینکه در کنار این چاه جدید به فاصله سه متری چاه قدیمی فاضلاب وجود داشت، گفت: “در زمان حفر چاه یک کارگر ۱۸ ساله در عمق ۹ متری مشغول کار بود که ناگهان دیواره خاکی بین این دو چاه سست شده و به داخل چاه جدید ریزش می کند”.

وی افزود: “آتش نشانان پس از حضور در محل وقوع حادثه و انجام اقدامات ایمنی لازم و عملیات خاکبرداری فرد محبوس در زیر خاک را بیرون آورده و به عوامل اورژانس تحویل دادند که مشخص شد در لحظات اولیه این کارگر در اثر خفگی در زیر آوار فوت کرده است”.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: “آتش نشانان پس از پایان عملیات در ساعت ۸:۵۹ دقیقه محل وقوع حادثه را تحویل عوامل انتظامی دادند”.

وقوع حادثه در کارخانه فولاد مبارکه، جان ۲ کارگر را گرفت

 

به گزارش ایرنا، حادثه سقوط کابین در کارخانه فولاد مبارکه اصفهان منجر به فوت دو نفر از کارگران این کارخانه و مصدومیت سه نفر دیگر شد.

مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه اصفهان روز چهارشنبه گفت: “این حادثه حدود ساعت ۱۴ ظهر امروز در ناحیه آهن سازی این کارخانه رخ داد”.

محمد ناظمی هرندی افزود: “این حادثه بدلیل سقوط کابین یکی از تجهیزات بوقوع پیوست که دلیل آن در دست بررسی است”.

وی با بیان اینکه در این حادثه سه کارگر این واحد نیز مصدوم شدند، افزود: “یکی از این کارگران هم اکنون در بیمارستان بستری است اما دو نفر دیگر بصورت سرپایی مداوا شده و نیازی به بستری کردن آنها نیست”.

ناظمی گفت: “اطلاعات تکمیلی این حادثه بزودی اعلام می شود”.

کارخانه فولاد مبارکه در ۷۵ کیلومتری جنوب غرب اصفهان و در شهرستان مبارکه است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید