خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  دادستان کل کشور: بیشتر اعدامیان ما مجرمان مواد مخدر هستند

دادستان کل کشور: بیشتر اعدامیان ما مجرمان مواد مخدر هستند

خبرگزاری هرانا ـ دادستان کل کشور با اذعان به اینکه بیشتر اعدامیان، متهمان مواد مخدر هستند مدعی شد برخی کشورها از این «حربه» برای تخریب جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور در دیدار دادستان کل کشور عمان گفت: “یکی از بزرگترین آسیب‌هایی که جامعه ما و جهان را تهدید می‌کند مسئله مواد مخدر است. همسایگی جمهوری اسلامی ایران با کشور افغانستان که بیش از ۹۵ درصد مواد مخدر دنیا را دارد، یک تهدید و مشکل بزرگ است. همچنین کشور ما به لحاظ موقعیت جغرافیایی است به گونه‌ای است که محل ترانزیت کشورهای افغانستان، منطقه و اروپایی‌ است، لازم است بگویم ما در راه مبارزه با این بلای خانمانسوز، شهدای زیادی را داده‌ایم، ولی متأسفانه کشورهایی که برای مواد مخدر هدف هستند، همکاری‌های لازم را با جمهوری اسلامی ایران ندارند”.

دادستان کل کشور افزود: “ما به موجب قانون، حمل مواد مخدر اگر از سقفی بالاتر باشد مجازات اعدام را در پی دارد، اما متأسفانه کشورهای دیگر نه تنها در این زمینه با ما همکاری نمی‌کنند، بلکه علیه ما بیانیه صادر کرده و در مجامع بین‌المللی تخریب می‌کنند، در حالی که بیشتر اعدامیان ما مربوط به مواد مخدر است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید