خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, کارگران  >  معوقات مزدی ۶ تا ۹ ماهه پرسنل بیمارستان‌های دولتی و یک واحد صنفی

معوقات مزدی ۶ تا ۹ ماهه پرسنل بیمارستان‌های دولتی و یک واحد صنفی

خبرگزاری هرانا ـ پرسنل بیمارستان‌های دولتی در سراسر کشور و هم‌چنین بیش از ۲۰۰ کارگر کارخانه گندله سازی اردکان در یزد بین ۶ تا ۹ ماه معوقات مزدی دارند. به گفته رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری کشور در حال حاضر کارکنان و پرستاران شاغل در بسیاری از بیمارستان های کشور به علت عدم دریافت مطالبات چندین ماهه خود از نظر روحی و روانی در معرض آسیب هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری کشور، با اشاره به مطالبات معوق پرسنل بیمارستان های دولتی گفت: “پرداخت مطالبات پرسنل بیمارستان ها به خصوص پرستاران، بین ۶ تا ۹ ماه به تاخیر افتاده است”.

طاهره زاهد صفت گفت: “با گذشت ۶ ماه از سال ۹۵ بسیاری از دانشگاه های علوم پزشکی کشور در خصوص معوقات ۶ تا ۹ ماهه به نیروهای تحت پوشش خود با معضلات شدیدی دست و پنجه نرم می کنند و نگرانی ها و دلواپسی های زیادی را برای کارکنان این حوزه به دنبال داشته است”.

وی با توجه به نگرانی جدی کارکنان به خصوصی پرستاران که درصد قابل توجهی از جمعیت تحت پوشش وزارت بهداشت را تشکیل می دهند، افزود: “ضمن تشکر از تدابیر رئیس جمهوری و هیئت دولت در خصوص اختصاص ۸ هزار میلیارد تومان از محل اوراق قرضه خزانه به بیمه سلامت جهت تامین بودجه و پرداخت مطالبات مراکز درمانی و دانشگاه های علوم پزشکی کشور، پیگیری در تسریع فرآیند اجرایی در راستای رهایی از مشکلات جدی مالی و معیشتی کارکنان مراکز درمانی را خواستاریم”.

رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری کشور، ارائه خدمت متعهدانه و درست به مردم را در راستای تامین سلامت آنان، وظیفه همگانی دانست و گفت: “حمایت های مدیران حوزه سلامت در مدیریت صحیح منابع و توزیع به موقع و عادلانه آن از مواردی است که رضایتمندی و انگیزه خدمت ارایه دهندگان خدمات را در مشاغلی که با جان و روح و سلامت انسانها ارتباط دارد، افزایش می دهد و این نکته مهمی است که نباید از نظر پنهان بماند”.

وی در ادامه افزود: “در حال حاضر کارکنان و پرستاران شاغل در بسیاری از بیمارستان های کشور به علت عدم دریافت مطالبات چندین ماهه خود از نظر روحی و روانی در معرض آسیب هستند و این مسئله در مورد افرادی که فقط در بیمارستان شاغل هستند و شغل دیگری برای امرار معاش ندارند، بیشتر است و باید بپذیریم که این دغدغه باید جدی گرفته شود”.

تاخیر در پرداخت معوقات مزدی کارگران گندله سازی اردکان

به گزارش ایلنا، کارگران کارخانه گندله سازی اردکان تا ۶ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند. این کارگران روز یکشنبه در اعتراض به این معوقات تجمع کردند.

بیش از دویست کارگر کارخانه گندله سازی اردکان در استان یزد، تا ۶ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

از قرار معلوم تعدادی از این کارگران بابت عیدی و سنوات سال گذشته نیز از کارفرما طلبکارند.

ظاهرا این کارگران روز یکشنبه (۲۸ شهریور) در اعتراض به عدم پرداخت این مطالبات مزدی، دست از کار کشیدند و در محوطه کارخانه تجمع کردند.

پس از این تجمع، کارفرما به کارگران وعده داده است که تا آخر هفته جاری دو ماه از این مطالبات را پرداخت می‌کند.

کارخانه گندله سازی اردکان در شهر اردکان در ۲۵ کیلومتری غرب جاده اردکان – نایین قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید