خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  امر به معروف؛ ضرب و شتم یک روحانی و بازداشت سه نفر

امر به معروف؛ ضرب و شتم یک روحانی و بازداشت سه نفر

خبرگزاری هرانا ـ شب گذشته روحانی که سعی کرده بود چند جوان را در خیابان مورد پرسش و تذکر قرار دهد مورد ضرب و شتم قرار گرفت، سه شهروند در این رابطه بازداشت شدند. کارشناسان بسیاری همواره مسئله امر به معروف را دخالت در حوزه شخصی زندگی افراد و متضمن رواج بی قانونی و خشونت دانسته و نسبت به آن هشدار داده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فرماندهی پلیس تهران بزرگ در پی تماس یکی از شهروندان با مرکز فوریت های پلیسی۱۱۰ تهران حوالی ساعت ۲۲:۰۰ دیشب مبنی بر یک مورد درگیری در یکی از محلات جنوب تهران و مضروب کردن فردی روحانی و متواری شدن ضاربین بلافاصله مامورین در محل درگیری حاضر شدند.

پس از حضور مأموران در محل مشخص شد فرد مضروب  به دلیل آنچه که “رفتار” چند جوان در خیابان می خواند آنان را مورد پرسش و تذکر قرار داده که این موضوع باعث ایجاد درگیری و ضرب و شتم وی شده است.

پلیش تهران تایید کرد “در همان ساعات اولیه هر سه متهم دستگیر و پس از طی مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی می گردند.””.

لازم به یادآوری است کنشگران اجتماعی دخالت بی ضابطه شهروندان در امور و احوالات شخصی یکدیگر را تحت نام امر به معروف یک معضل دانسته و آن را موجب گسترش خشونت و ناامنی در جامعه می خوانند. پیشتر هم گزارشاتی از درگیری خشن شهروندان تحت عنوان مسئله امر به معروف منتشر شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید