خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  تعداد ۴۸۴ مرگ کارگری در چهارماهه نخست امسال

تعداد ۴۸۴ مرگ کارگری در چهارماهه نخست امسال

خبرگزاری هرانا ـ سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد که ۴۸۴ تن در چهار ماهه نخست امسال در حوادث ناشی از عدم ایمنی محیط کار، جان خود را از دست دادند. از این تعداد هفت نفر زن بوده اند، بیشترین مرگ در استان تهران با ۹۰ کارگر فوت شده و بیشترین عامل سقوط از بلندی بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، بر اساس این گزارش در چهار ماهه ابتدای سال ۹۵ از کل تلفات حوادث کار ۴۷۷ تن، مرد و هفت تن زن بودند.

در این مدت استان های تهران با ۹۰، خراسان رضوی با ۴۰ و اصفهان با ۳۹ فوتی بیشترین و استان های کهگیلویه و بویراحمد با ۲، چهارمحال و بختیاری با سه و زنجان و خراسان شمالی هر یک با چهار فوتی کم ترین آمار تلفات مرگ بر اثر حوادث کار را داشته اند.

این درحالی است که استان خراسان جنوبی در چهار ماهه امسال هیچ مورد مرگ بر اثر حوادث کار نداشته است.

مرگ ۴۳ درصد تلفات حوادث کار در سقوط از بلندی

بر اساس آمارهای موجود در سازمان پزشکی قانونی کشور، طی چهار ماهه ابتدایی امسال سقوط از بلندی بیشترین علت مرگ افراد در حوادث کار را به خود اختصاص می دهد، در این مدت ۲۱۱ تن به دلیل سقوط از بلندی جان باخته اند که ۴۳.۶ درصد از کل تلفات حوادث کار را دربر می گیرد.

پس از آن، اصابت جسم سخت با ۱۱۱ فوتی، برق گرفتگی با ۶۳، سوختگی با ۲۴ و کمبود اکسیژن با ۲۰ فوتی در رتبه های بعدی مرگ بر اثر حوادث ناشی از کار قرار دارند. در این میان ۵۵ تن نیز به علل دیگری در حوادث کار جان خود را از دست داده اند.

افزایش نیم درصدی مصدومان

در چهار ماهه نخست امسال ۹ هزار و ۲۷ مصدوم حوادث کار به مراکز پزشکی قانونی کشور مراجعه کردند که از این شمار ، هشت هزار و ۵۶۰ تن، مرد و ۴۶۷ تن، زن بودند.

این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار مصدومان حوادث کار هشت هزار و ۹۸۱ تن بود، نیم درصد بیشتر شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید