خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  هفتصد کارگر کاشی نیلو دست‌کم ۱۰ ماه حقوق نگرفته اند

هفتصد کارگر کاشی نیلو دست‌کم ۱۰ ماه حقوق نگرفته اند

خبرگزاری هرانا ـ کارگران کارخانه «کاشی نیلو» در نجف‌آباد استان اصفهان دست‌کم بابت ۱۰ ماه دستمزد و ۱۵ ماه حق بیمه پرداخت نشده، طلبکارند. به گفته این کارگران، در آخرین پیگیری‌هایی که با کارفرما انجام داده اند، هیچ پاسخ قاطعی از سوی کارفرما برای دریافت مطالباتشان دریافت نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، حدود ۷۰۰کارگر شاغل در کارخانه «کاشی نیلو» که در نجف آباد استان اصفهان فعالیت دارد؛ دست‌کم بابت ۱۰ ماه مزد معوقه طلب کارند. همچنین هنوز عیدی و پاداش سال ۹۴ به کارگران پرداخت نشده است.

از قرار معلوم این کارگران که سالها سابقه کار در این کارخانه را دارند، به دلیل مشکلات معیشتی بیش از این نمی‌توانند منتظر پرداخت دستمزدشان بمانند و به همین دلیل با برپایی تجمعات متعدد در مقابل نهادهای مختلف دولتی در شهرستان نجف آباد استان اصفهان خواستار رسیدگی به وضعیت خود شده‌اند.

کارگران تصریح کردند: آخرین اعتراض صنفی کارگران کاشی نیلو صبح روز سه شنبه(۱۶ شهریور ماه) مقابل دفتر کار یکی از اعضای هیئت مدیره کارخانه انجام شده که نتیجه‌ای دربرنداشته است.

کارگران در بخش دیگری از مطالبت خود درباره سوابق بیمه‌ای خود گفتند: “علاوه بر۱۰ماه دستمزد، از تیر ماه سال گذشته حق بیمه کارگران به تامین اجتماعی پرداخت نشده است”.

به نقل از این کارگران گفته می‌شود جدا از وضعیت پیش آمده، کارگرانی که به مرور از تقریبا یک سال قبل با استفاده از مزایای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور امکان بازنشستگی دارند به دلیل پرداخت نشدن سهم ۴ درصدی کارفرما به تامین اجتماعی نمی‌توانند بازنشسته شوند. همچنین کارگرانی که پیش از این بازنشسته شده‌اند هنوز نتوانسته‌اند سنوات پایان خدمت خود را از کارفرما وصول کنند.

این کارگران که خواهان وصول طلب مزدی خود هستند، می‌گویند: “بخش عمده‌ای از مشکلات کارخانه کاشی نیلو کاهش منابع مالی کارخانه است به همین دلیل با افزایش مشکلات کارخانه تقریبا از یکسال قبل این واحد صنعتی موقتا دچار بحران شده و فعالیت آن به حداقل ممکن رسیده است”.

 آن‌ها می‌گویند در آخرین پیگیری‌هایی که با کارفرما انجام دادیم هیچ پاسخ قاطعی از سوی کارفرما برای دریافت مطالباتمان دریافت نکرده‌ایم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید