خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۶/۱۷ ساعت ۱۹:۵۹:۲۷

    خانه  > slide, کارگران  >  اعتراض کارکنان شرکت نیشکر هفت تپه در رابطه با معوقات مزدی

اعتراض کارکنان شرکت نیشکر هفت تپه در رابطه با معوقات مزدی

خبرگزاری هرانا – کارکنان شرکت کشت و صنعت نی‌شکر هفت تپه در خوزستان درپی عدم دریافت ۳ ماه حقوق و مزایای خود از چند روز پیش دست به اعتراض زده اند. منابع نزدیک به کارگران معترض از تهدید آن‌ها به تبعید و یا اخراج توسط کارفرما خبر می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کارکنان شرکت کشت و صنعت نی‌شکر هفت تپه واقع در کیلومتر ۵۰ جاده اندیمشک-اهواز در استان خوزستان درپی عدم دریافت ۳ ماه حقوق و مزایای خود از چند روز پیش با خودداری از کار دست به اعتراض زده اند با اینحال مدیریت شرکت کماکان با غیبت و عدم حضور در محل پاسخگوی این کارگران نیست.

یک منبع نزدیک به کارگران معترض در گفتگو با گزارشگر هرانا تصریح کرد: “فعلا با تهدید و استفاده از دوربین‌های مداربسته و تحت فشار قرار دادن مدیران قسمت‌ها، سعی شده اعتصاب سنگین تر نشود.”

وی دراین‌باره توضیح داد: “با استفاده از دوربین مدار بسته کارگران معترض شناسایی و تهدید به اخراج می‌شوند و یا تهدید به تبعید به قسمت‌های کشاورزی و کار در گرمای طاقت فرسای خوزستان می‌شوند، بدون هرگونه محاکمه و یا رعایت مفاد قانون کار. نظام اینجا پس از خصوصی سازی، تبدیل به سیستم ارباب و رعیتی شده‌ است.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید