خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ دو کارگر بر اثر برق گرفتگی شامل یک کودک کار

مرگ دو کارگر بر اثر برق گرفتگی شامل یک کودک کار

خبرگزاری هرانا ـ طی دو روز گذشته دو کارگر ۱۹ و ۱۶ ساله در دو حادثه مشابه کارگری به ترتیب در شهرهای کرمان و  مشهد در سایه فقدان اصول ایمنی محیط کار بر اثر برق‌گرفتگی حین نظافت حوض آب جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز گذشته یک کارگر جوان ۱۹ ساله در کرمان بر اثر برق‌گرفتگی جان خود را از دست داد.

از قرار معلوم، متوفی کارگر یک رستوران بوده که در حین نظافت حوض آب، دچار برق گرفتگی شده  و پس از حادثه، توسط نیروهای امداد به بیمارستان منتقل شده است.

این کارگر جوان براثر شدت جراحات در بیمارستان فوت و با تشکیل پرونده به پزشکی قانونی انتقال و تحقیقات در این رابطه ادامه دارد.

مرگ کودک کار مشهدی در پارک گل‌ها

 

به گزارش همشهری، نوجوان ۱۶ساله زمانی که برای بیرون کشیدن کابل برق وارد حوضچه پارک گل‌ها در مشهد شده بود، بر اثر برق‌گرفتگی جانش را از دست داد.

ظهر جمعه ۱۲ شهریور کارگر فضای سبز پارک گل‌ها در مشهد تصمیم به نظافت حوضچه داخل پارک گرفت. او می‌خواست برگ‌هایی که به داخل حوضچه افتاده بود را جمع کند اما وقتی دید کابل برقی داخل حوضچه است، از نگهبان پارک خواست آن را بیرون بکشد. نگهبان ۲۳ساله پارک از برادر ۱۶ساله‌اش که با او کار می‌کرد خواست که کابل را بیرون بکشد و پسر نوجوان به طرف حوضچه رفت و وارد آن شد اما همین‌که بدنش با آب تماس پیدا کرد، شروع به لرزیدن کرد و همانجا افتاد.

افرادی که شاهد این صحنه بودند به کمک او شتافتند. آنها ابتدا برق را قطع کردند و پیکر نیمه‌جان وی را از داخل حوضچه بیرون کشیدند. پس از آن پلیس و اورژانس را خبر کردند و طولی نکشید که امدادگران راهی محل حادثه شدند و او را به بیمارستان منتقل کردند. معاینات اولیه از این حکایت داشت که پسر نو جوان بر اثر بر‌ق‌گرفتگی جانش را از دست داده و دلیل آن نیز کابل برقی بوده که از داخل حوضچه رد می‌شده و اتصالی آن باعث برقدار شدن آب حوضچه شده بود.

در چنین شرایطی ماجرا به قاضی سیدجواد حسینی، کشیک قتل مشهد گزارش شد و وی دستور داد جسد متوفی برای کالبد شکافی و تعیین دلیل اصلی مرگ به پزشکی قانونی منتقل شود. هم‌اکنون تحقیقات درخصوص این ماجرا زیرنظر بازپرس جنایی مشهد آغاز شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید