خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  حضور ۱۵۰ دانشجو و کارگر در دو تجمع اعتراضی

حضور ۱۵۰ دانشجو و کارگر در دو تجمع اعتراضی

خبرگزاری هرانا ـ روز گذشته در دو تجمع اعتراضی جداگانه در تهران حدود ۱۵۰ کارگر، دانشجو و دانش آموخته شرکت کردند. حدود ۴۵ تن از کارگران حمل بار فرودگاه مهرآباد در اعتراض به اخراج ناگهانی خود مقابل ساختمان ترمینال شماره ۲ تجمع کردند. دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه صنعت نفت نیز باردیگر مقابل ساختمان وزارت نفت تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح روز گذشته (دهم مهرماه)، بار دیگر دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه صنعت نفت مقابل ساختمان وزارت نفت تجمع کردند.

در این تجمع که مقابل وزارت نفت برگزار شد، بیش از صد نفر از این دانش اموختگان حضور داشتند.

پیش از این، دانش‌اموختگان صنعت نفت برای چند هفته در تهران تجمع کرده‌بودند که در نهایت، رئیس دانشگاه صنعت نفت نیز اظهار داشت که وزارت نفت باید این دانش‌آموختگان را جذب کند.

فارغ‌التحصیلان و دانشجویان دانشگاه صنعت نفت می‌گویند: “طبق آیین نامه این دانشکده بایستی پس از فارغ‌التحصیلی به استخدام وزارت نفت دربیایند”.

تجمع اعتراضی کارگران اخراجی حمل بار فرودگاه مهر آباد

 

به گزارش ایلنا، روز گذشته (۱۰ مهر) حدود ۴۵ تن از کارگران حمل بار فرودگاه مهرآباد در اعتراض به اخراج ناگهانی خود مقابل ساختمان ترمینال شماره ۲ تجمع کردند.

تعدادی از کارگران حاضر در این تجمع صنفی با اعلام این خبر گفت: “نزدیک به ۴۵ نفر بودیم که از طریق یک شرکت پیمانکاری که واحد صنایع بار فرودگاه بر فعالیت آن نظارت داشت در قسمت جابجایی بار مشغول کار بودیم”.

تجمع کنندگان با بیان اینکه دست کم در چهار سال گذشته رابطه استخدامی آنها بدون پرداخت مزد معین از سوی پیمانکار ادامه پیدا کرده بود، افزود: “در این مدت دریافت انعام بابت حمل بار مسافران تنها محل اصلی درآمدهای ما بود”.

به گفته آنها روز گذشته بعد از اینکه کارفرما اقدام به جمع آوری لباس‌کار آنها می‌کند، هیچ یک موفق به حضور در محل کارشان نشده و در نتیجه به این شیوه اخراج می‌شوند.

برپایه این صحبت‌ها شیوه کاری این گروه از کارگران شاغل در فرودگاه مهر آباد به شیوه ۱۲ ساعت کار، ۲۴ ساعت استراحت بوده است.

بر اساس اظهارات این کارگر، در تجمع روز گذشته هیچ یک از مسئولان  فرودگاه  مهر آباد جواب قانع کننده ای در خصوص اخراج ناگهانی کارگران و وضعیت مطالبات آنها نداده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید