خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  یک هفته بی خبری از ۵ شهروند مسیحی بازداشت شده

یک هفته بی خبری از ۵ شهروند مسیحی بازداشت شده

خبرگزاری هرانا – علی‌رغم گذشت یک‌هفته از بازداشت پنج شهروند مسیحی بازداشت شده تهرانی در فیروزکوه، از محل نگهداری و وضعیت آن‌ها کماکان اطلاعی در دست نیست. نام این شهروندان در هیچ یک از زندان‌های تهران ثبت نشده، تلاش خانواده و وکلا برای دسترسی به پرونده و جستجو برای یافتن محل نگهداری آن‌ها نیز بی‌نتیجه مانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از سرنوشت رامئیل بت تمرز، امین افشارنادری، هادی عسکری، محمد دهنوی و امیرسامان دشتی، پنج شهروند مسیحی و نوکیش که در روز جمعه پنجم ماه جاری هنگام پیک‌نیک در شهرستان فیروزکوه توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شدند، اطلاعی در دست نیست.

یک منبع نزدیک به خانواده این شهروندان در مورد محل نگهداری و وضعیت آن‌ها به گزارشگر هرانا گفت: “این سئوال را نمی توان دقیقا پاسخ داد چراکه دقیقا خانواده‌های‌شان نمی دانند در کدام زندان یا مرکز بازداشت نگهداری می شوند. به آن‌ها گفته شده در زندان اوین هستند. اما مسئولین این زندان حضور آن‌ها در این زندان را انکار می کنند. حتی به خانواده ها گفته اند هیچ یک از این اسامی در هیچ یک از زندان های ایران ثبت نشده اند.”

این منبع مطلع هم‌چنین در ادامه در مورد حضور وکیل در پرونده این شهروندان بازداشت شده خاطرنشان کرد: “تاکنون هیچ وکیلی در پرونده حضور نداشته، یعنی نمی تواند که حضور داشته باشد، چند وکیل تلاش کردند اما موفق نشدند.”

منبع نزدیک با خانواده بازداشت شدگان در پایان تاکید کرد: “نگرانی اصلی خانواده ها این است که از محل بازداشت خبر ندارند و این موضوع آن‌ها را در پیگیری پرونده ناتوان کرده است.”

روز جمعه ۵ شهریورماه، رامئیل بت تمرز، امین افشارنادری، هادی عسکری، محمد دهنوی و امیرسامان دشتی، با همسرانشان به شهر فیروزکوه در استان تهران برای ماهیگیری و پیکنیک رفتند. حدود ساعت یک و نیم بعدازظهر، ماموران وزارت اطلاعات به محل توقف آن‌ها حمله کرده، مردها را از زن‌ها جدا کردند. امین نادرافشار نیز هنگام درخواست حکم قضایی از آن‌ها مورد ضرب‌وشتم قرار گرفته بود.

لازم به اشاره است رامیئل بت تمرز از بازداشت‌شدگان فیروزکوه فرزند رهبر سابق کلیسای آشوری پنطیکاستی شهرآراء تهران است که پیش از این نیز سابقه بازداشت توسط نیروهای امنیتی داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید