خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  تایید مرگ سه کارگر ساختمانی در کرمان و گچساران

تایید مرگ سه کارگر ساختمانی در کرمان و گچساران

خبرگزاری هرانا ـ روز جاری یک کارگر ساختمانی بر اثر سقوط از داربست در سایه فقدان ایمنی محیط کار جان خود را از دست داد. از سوی دیگر  رئیس اداره کار، تعاون و امور اجتماعی گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد از فوت ۲ کارگر ساختمانی این شهرستان در سالجاری خبرداد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، یک کارگر ساختمانی بر اثر سقوط از داربست در کرمان جان باخت.

سرهنگ علی کشاورزی جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان کرمان گفت در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره مرگ مشکوک، مأموران به همراه اورژانس برای بررسی موضوع در محل حادثه حاضر شدند.

کشاورزی افزود: “در این حادثه کارگر مصدوم به بیمارستان منتقل شد اما به علت شدت جراحت وارد شده جان خود را از دست داد”.

وی گفت: “کارشناسان علت فوت کارگر را رعایت نکردن اصول ایمنی و استفاده نکردن از وسایل محافظتی اعلام کردند”.

فوت ۲ کارگر ساختمانی در گچساران

به گزارش ایلنا، رئیس اداره کار ، تعاون و امور اجتماعی گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد از فوت ۲ کارگر ساختمانی این شهرستان در سالجاری خبرداد.

بیژن مهدی پور گفت: “متاسفانه بدنبال سوانح حادثه کار، ۲ کارگر ساختمانی در گچساران در سالجاری جان خود را از دست دادند”.

وی تعداد حوادث اتفاق افتاده سالجاری برای کارگران ساختمانی گچساران را ۲۰ حادثه عنوان کرد و اظهار امیدواری نمود دیگر شاهد تلف شدن جان کارگری نباشد.

رئیس اداره کار، تعاون و امور اجتماعی گچساران افزود: “کارگران فوت شده ساختمانی یک کارگر در بافت فرسوده دوگنبدان و یک کارگر در حوزه نفت بوده است”.

مهدی پور گفت: “بیشتر کارگرانی که گزارش حادثه آنها به اداره ارجاع نمی شود در محل حادثه توسط پیمانکار مربوطه در دریافت غرامت و دادن رضایت اقدامات لازم را انجام داده اند و بسته به نوع بیمه و کیفیت مستندات وقوع حادثه دریافت غرامت می کند”.

وی در ادامه تاکید کرد که به کار گیری اتباع بیگانه در گچساران ممنوع است و طبق ماده ۱۲۰ قانون اداره کار تنها بیگانگانی که مجوز کار و اقامت دارند شامل جذب مشاغل می شوند.

مهدی پورافزود: “در صورت مشاهده یا گزارش با کارفرمای مربوطه بار اول جریمه قانونی و نقدی و در مراحل بعدی به مراجع قضائی ارجاع و پیگرد قانونی خواهد شد”.

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی گچساران از شروع به کار انجمن صنفی کارگران ساختمانی این  شهرستان هم خبرداد و اظهارداشت: “در پی رسیدگی به امور کارگران ساختمانی انجمن فوق با انتخاب اعضاء فعالیت صنفی خود را آغاز کرده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید