خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ دو کارگر حفار در جیرفت

مرگ دو کارگر حفار در جیرفت

خبرگزاری هرانا ـ دو کارگر حفار چاه در دو حادثه جداگانه در جیرفت به دلیل فقدان ایمنی محیط کار و ریزش دیواره چاه جان خود را از دست دادند. یکی از این کارگران شهروند اهل افغانستان بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جسد مقنی افغانستانی پس از ۳شبانه روز از زیر خاک ریزش کرده چاه آب کشاورزی در روستای چمن جیرفت با عملیات حفاری بیرون آورده شد.

سه روز پیش ریزش یک حلقه چاه در روستای چمن جیرفت منجر به گرفتار شدن یک تبعه افغانستان شد.

این مقنی برای گود برداری چاه آب کشاورزی در روستای چمن جیرفت مشغول به کار بود که چاه ریزش می کند.

این چاه ۳۸متر عمق داشته است که چاه در حین کار مقنی افغانستان از شش متری ریزش می کند و سبب دفن وی در چاه می شود.

به علت حجم زیاد خاک انباشته شده در کف چاه با دستگاه بیل مکانیکی جسد وی بیرون آورده شد.

سقوط کارگر جوان به عمق ۳۰ متری زمین

 

به گزارش رکنا، یک کارگر در “جیرفت” حین کندن چاه کشاورزی به علت ریزش سنگ به داخل چاه در عمق ۳۰ متری زمین جان خود را از دست داد.

سرهنگ”ماشاالله مولایی” فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت در تشریح این خبر گفت: “روز گذشته در پی اعلام خبری به مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ مبنی بر مرگ کارگری در داخل یک حلقه چاه در اطراف شهرستان جیرفت (روستای چمن )، بلافاصله مأموران انتظامی به همراه نیروهای امدادی به محل اعزام شدند”.

ملائی افزود: “با حضور مأموران در محل مشخص شد مردی۳۰ ساله حین حفر چاه در زمین کشاورزی بر اثر ریزش سنگ از دهانه چاه به پایین، در عمق ۳۰ متری زمین دچار حادثه شده است”.

این مقام انتظامی با ابراز تأسف از بروز این حادثه ناگوار خاطر نشان کرد: “با تلاش اهالی روستا و افراد حاضر در محل، این فرد کارگر از عمق چاه به بیرون کشیده شد که متاسفانه بر اثر شدت جراحات وارده، قبل از رسیدن به مراکز درمانی جان خود را از دست داد”.

وی ادامه داد: “مرگ این مرد توسط تیم اورژانس ۱۱۵که در محل حضور داشتند تأیید و جسد وی با هماهنگی مقام قضایی به سردخانه انتقال یافت”.

فرمانده انتظامی شهرستان جیرفت خاطر نشان کرد: “حسب دستور مقام قضایی، بررسیهای میدانی جهت یافتن علت وقوع این حادثه توسط مأموران پلیس آگاهی آغاز شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید