خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۵, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۶/۰۷ ساعت ۲۲:۳۲:۱۲

    خانه  > slide, کارگران  >  اعتصاب کارگران شرکت عمران مارون اندیمشک در پی ۵ ماه معوقات مزدی

اعتصاب کارگران شرکت عمران مارون اندیمشک در پی ۵ ماه معوقات مزدی

خبرگزاری هرانا – کارگران‌ شرکت عمران مارون (پروژه سدسازی) در اندیمشک به دلیل پرداخت نشدن ۵ ماه معوقات مزدی، روزجاری هفتم شهریور دست به اعتصاب زدند. این کارگران پاداش عیدی سال قبل را نیز از پیمانکار دریافت نکرده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کارگران‌ شرکت عمران مارون (پروژه سدسازی) در ۲۷ کیلومتری شهرستان اندیمشک در استان خوزستان به دلیل پرداخت نشدن ۵ ماه حقوق معوقه خود امروز هفتم شهریور دست به اعتصاب زدند.

یکی از این فعالان کارگری این کارخانه با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “کارگران عیدی سال قبل را نیز از پیمانکار طلب دارند.”

این منبع در مورد تعداد کارکنان و کارگران شرکت عمران مارون (پروژه سدسازی) در ادامه توضیح داد: “کارگران شرکت و پیمانکارایی که از شرکت کار به صورت پیمانی برداشته‌اند نزدیک به ۱۵۰ نفر هستند. اما‌ کارگرانی که عضو شرکت هستند تعدادشان حدود ۷۰ نفر است.”

وی هم‌چنین در پایان تاکید کرد: “این کارگران با قرادادهایی که به صورت یک ماهه تنظیم می‌شود با حقوق استاندارد اداره کار مشغول هستند و حتی چند نفر از کارگران این شرکت به صورت روزمزد مشغول به کار هستند. از ماه گذشته همواره به کارگران قول پرداخت حقوق داده شده، اما تا به امروز خبر از پرداخت نشده است.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید