خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  آزادی موقت ۱۳ کارگر کارخانه چوکای تالش

آزادی موقت ۱۳ کارگر کارخانه چوکای تالش

خبرگزاری هرانا ـ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان از معرفی ۱۳ کارگر به دلیل “اخلال در آسایش تولید” توسط مدیرعامل کارخانه چوکا به دادگاه خبر داد و گفت که کارگران مذکور به طور موقت آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کیهان، محمود ایزددوست با اشاره به وضعیت کارخانه چوکای تالش اظهار کرد: “قرار شد مبلغ ۵۰ میلیارد تومان برای تعمیرات اساسی و به روز کردن کارخانه چوکا پرداخت شود و تاکنون بیشتر این مبلغ پرداخت شده است”.

وی با بیان اینکه اینگونه نیست که ۶۰۰ نفر از کارگران کارخانه چوکا بیکار شده باشند تصریح کرد: “تعدادی از کارگران کارخانه مذکور به دلیل مشکل تولید و فروش حقوق معوق طلب داشتند و در ابتدای امسال به هر کدام از کارگران کارخانه چوکا مبلغ یک میلیون تومان علی‌الحساب پرداخت شده است”.

ایزددوست از پرداخت دو ماه حقوق کارگران کارخانه چوکا با پیگیری‌های انجام شده در هفته گذشته خبر داد و بیان کرد: “بدهی یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی به تأمین اجتماعی از جمله مشکلات کارخانه چوکا است”.

وی به دریافت فرم پرداخت مطالبات تأمین اجتماعی توسط مدیران کارخانه چوکا اشاره کرد و گفت: “مدیران کارخانه چوکا تلاش می‌کنند بدهی تأمین اجتماعی پرداخت شود”.

مدیرکل تعاون، کار رو رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به وجود دو مشکل در کارخانه چوکا، خاطرنشان کرد: “مدتی پیش پنج نفر از کارگران توسط محمدرضا وزوایی مدیرعامل کارخانه چوکا اخراج شدند”.

ایزددوست یادآور شد: “مدیرعامل کارخانه چوکا دلیل اخراج کارگران مذکور را «مخل آسایش تولید بودن در این کارخانه» اعلام کرده است”.

وی با بیان اینکه جلسه شورای تأمین به ریاست فرماندار رضوانشهر به منظور رسیدگی به وضعیت کارگران اخراجی کارخانه چوکا تالش تشکیل شده است، اظهار کرد: “در جلسه مذکور تصمیم گرفته شد تا کارگران اخراجی به کار گرفته شوند اما مدیرعامل کارخانه این تصمیم را اجرا نکرده است”.

ایزددوست با تأکید بر جلوگیری از تنش‌های کارگری در کارخانه چوکا، خاطرنشان کرد: “کارخانه مذکور تعداد بسیاری از خانواده‌ها را زیر پوشش دارد”.

وی افزود: “بهتر است از مدیران محلی برای اداره کارخانه‌ها در استان استفاده شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید