خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۵, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۶/۰۱ ساعت ۰:۲۶:۱۳

    خانه  > اصناف, کارگران  >  برگزاری سه تجمع صنفی

برگزاری سه تجمع صنفی

خبرگزاری هرانا ـ روز جاری سه تجمع اعتراضی صنفی جداگانه توسط مربیان پیش دبستانی و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت مقابل مجلس شورای اسلامی و یک تجمع بواسطه جمعی از کارگران کارخانه فولاد البرز در محل این کارخانه برگزارش شد، تجمع کنندگان بر تحقق مطالبات صنفی خود تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، جمعی از کارگران کارخانه فولاد البرز در اعتراض به عدم دریافت بیش از ۷ ماه حقوق وعیدی وپاداش، صبح از امروز یکشنبه(۳۱مرداد ماه ) دست از کار کشیده ودر محوطه کارخانه تجمع کرده‌اند.

تعدادی از این کارگران در تماس‌های جداگانه با اعلام این خبر گفتند تجمع کنندگان که جدا از ۷ ماه مزد معوقه بابت عیدی وپاداش سال ۹۴ نیز طلبکارند؛ خواستار دریافت مطالبات خود شدند.

کارگران همچنین درباره معوقات بیمه‌ای  خود گفتند: “علاوه بر مزد معوقه،حدود ۱۶ ماه است حق بیمه آنها به تامین اجتماعی پرداخت نشده و برای همین از شروع سال جاری تاکنون دفترچه‌های بیمه آنها تمدید نشده است”.

کارگران فولاد البرز در ادامه تاکید دارند که در حال حاضر کارفرما مشکلی از بابت فروش تولیدات کارخانه ندارد اما  با این حال هنوز نسبت به پرداخت مطلبات نیروهای قراردادی و پیمانکاری شرکت اقدامی نمی کنند.

به ادعای کارگران این واحد تولید کننده آهن ومیلگرد در شهرستان تاکستان در جریان تجمع امروز کارگران، کارفرما کارگران معترض را تهدید به اخراج کرده است.

به گفته آنها کارفرما امروز گفته است کارگرانی که تمایل دارند از فرداد دوشنبه به همکاری خود در کارخانه ادامه دهند باید تعهد کتب بدهند که دیگر نسبت به وضعیت موجود معترض نمی‌شوند.

تجمع مربیان پیش دبستانی و آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی مقابل مجلس

به گزارش ایسنا، جمعی از مربیان پیش دبستانی و آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی صبح امروز برای چندمین بار مقابل در مجلس تجمع کردند.

آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی ارتقای وضعیت شغلی خود از آموزش‌دهنده به آموزش‌یار را خواستار هستند.

مربیان پیش دبستانی با تجمع مقابل مجلس تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود را خواستار شدند.

تجمع کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی با عنوان “وزیر با عدالت حمایت حمایت” بررسی هرچه سریع‌تر استخدامی خود را خواستار شدند.

تجمع دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه صنعت نفت که از ۲ هفته پیش برای رسیدگی به مطالباتشان مقابل خانه ملت تجمع کرده‌اند، صبح امروز وارد هفته سوم خود شد

به گزارش تسنیم، تجمع دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه صنعت نفت که از ۲ هفته پیش برای رسیدگی به مطالباتشان مقابل خانه ملت تجمع کرده‌اند، صبح امروز( یکشنبه، ۳۱ مردادماه) وارد هفته سوم خود شد.

تجمع دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در حالی امروز ادامه پیدا کرد که بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت برای توضیح درباره الگوی جدید قراردادهای نفتی به صحن علنی پارلمان آمده است.

به گفته معترضان، وزیر نفت با گذشت ۳ هفته از تجمع آنها، هنوز پاسخ قانع کننده‌ای به مطالبتشان نداده است.

 معاون پارلمانی وزارت نفت چندی پیش ادعا کرده بود که وضعیت دانشجویان تا روز شنبه برطرف می‌شود.

هاشمی رئیس دانشگاه صنعت نفت روز گذشته (شنبه) گفته بود که باید وزارت نفت دانشجویان صنعت نفت را جذب کند.

جلالی نماینده دانشجویان معترض هم هفته گذشته اعلام کرده بود: تجمع دانشجویان در مقابل خانه ملت تا حصول نتیجه ادامه دارد.

مدتی است موضوع استخدام فارغ‌التحصیلان دانشکده صنعت نفت در وزارت نفت، واکنشهایی را در بین قشر دانشگاهی و فرهیخته حوزه صنعت نفت ایجاد کرده و رسانه‌ها نیز به این موضع بحث برانگیز پرداخته‌اند.

فارغ‌التحصیلان دانشکده صنعت نفت معتقدند که طبق آئین‌نامه این دانشکده، باید با شرط معدل و پس از فارغ‌التحصیلی به استخدام وزارت نفت درآیند، البته روند استخدام آنها انجام شده که با دستور بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، این روند متوقف شده است.

یکی از فارغ‌التحصیلان دانشکده صنعت نفت گفته است: «روند جذب در دانشگاه صنعت نفت به این صورت بوده که آقایان و خانمها در لیست کاریابی قرار گرفته و شرکتهای تابعه وزارت نفت، ظرفیتهای موجود و نیروهای کار مورد نیاز را در رشته‌های تخصصی اعلام می‌کنند و دانشجویانی هم که در رشته‌های خاص وزارتخانه تحصیل کرده‌‌اند، به آنها معرفی شده‌ و دانشجویان با سپری کردن مراحل استخدام وارد وزارت نفت می‌شده‌اند که با ابلاغ وزیر نفت، این روند متوقف شده است».

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید