خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ سه کارگر در سایه نبودن ایمنی محیط کار

مرگ سه کارگر در سایه نبودن ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا ـ سه کار در دو حادثه جداگانه در قزوین و سنندج به دلیل نبود ایمنی محیط کار جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، دو نفر از مصدومان حادثه انفجار تانکر در کارخانه‌ای در منطقه رامشان استان قزوین به دلیل شدت سوختگی جان خود را از دست دادند.

در این حادثه که روز ۲۷ شهریور ماه به علت انفجار تانکر حامل هیدروکربن در یک کارخانه تولید روغن در قزوین رخ داده است، ۵ نفر از کارگران به همراه راننده تریلی و یک نوجوان ۱۲ ساله  همراه دچار سوختگی شدند که متاسفانه دو نفر از کارگران عصر دیروز در بخش سوختگی بیمارستان شهید رجایی قزوین جان خود را از دست دادند.

براساس این گزارش؛ از قرار معلوم بعد از این اتفاق که منجر به مرگ دو کارگر شد، دو کارگر دیگر این کارخانه که از درصد سوختگی بالای ۹۰ درصد برخوردارند؛ به بیمارستان شهید مدنی کرج منتقل شده‌اند که از وضعیت جسمی آنها هنوز اطلاعی در دست نیست.

گفتنی است پیش از این یکی دیگر از مصدومان که نوجوان ۱۲ ساله است؛ به بیمارستان شهید مدنی کرج انتقال پیدا کرده بود.

همچنین براساس گزارش منابع خبری؛ یک نفر از مجروحان در روز نخست به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شده بود و در حال حاضر یک نفر نیز در بیمارستان شهید رجایی قزوین بستری‌ست که درصد سوختگی آن حدود ۶۰ درصد است.

حادثه بار دیگر جان کارگری را گرفت

 

به گزارش کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری، روز دوشنبه  ۲۹ شهریور کارگری بنام محی الدین بایزیدی  اهل روستای توریور از توابع شهر سنندج در حین جمع آوری گردو و به دلیل نبود وسایل ایمنی از بالای درخت گردو سقوط کرده و به شدت مصدوم شد.

پس از حادثه وی به بیمارستان بعثت شهر سنندج انتقال یافت.

اما به دلیل شدت جراحات وارده، بعد از چند دقیقه جان خود را از دست داد. محی الدین بایزدی ۶۰ سال سن داشت و در تمام عمر مشغول کارگری بو د و دارای هیچ گونه بیمه ای نبوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید