خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۵/۳۰ ساعت ۱۱:۰۳:۴۸

    خانه  > slide, اعدام  >  اعدام سه زندانی در گرگان

اعدام سه زندانی در گرگان

خبرگزاری هرانا ـ سه زندانی که به اتهام آزار و اذیت دو زن گردشگر به اعدام محکوم شده بودند پس از تأیید حکم اعدامشان از سوی قضات دیوان عالی کشور در زندان گرگان به دار آویخته شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه ایران: سه تبهکار که به اتهام آزار و اذیت دو زن گردشگر به اعدام محکوم شده بودند پس از تأیید حکم اعدامشان از سوی قضات دیوان عالی کشور به دار مجازات آویخته شدند.

تابستان سال ۱۳۹۲ سه مرد و دو زن گردشگر برای تفریح به جنگل‌های منطقه زرین گل علی آباد کتول در استان گلستان رفته بودند که ناگهان ۵ پسر جوان سد راهشان شدند.

گردشگران که متوجه نقشه شیطانی پسران جوان شده بودند، سعی کردند مانع از آسیب رسیدن به زن ها شوند اما ناگهان از سوی مهاجمان هدف حمله قرار گرفتند. پسران که ۱۸ تا ۲۱ ساله بودند با تبر و چوب به جان گردشگران افتاده و آنان را از پا انداختند. بعد هم بدون توجه به التماس‌های زنان، آنان را مورد تجاوز وحشیانه قرار دادند.پس ازاعلام شکایت زنان ومردان، بلافاصله عملیات ویژه پلیسی برای شناسایی و دستگیری تبهکاران آغازشد.پلیس با توجه به اطلاعاتی که درباره مشخصات ظاهری جوانان مهاجم در اختیارشان قرار گرفته بود تجسس‌های گسترده‌ای را برای ردیابی آنان آغاز کرد.تا اینکه سه نفر ازآنها شناسایی و بازداشت شدند.با صدور قرار مجرمیت برای سه شیطان صفت، دادگاه کیفری استان نیزعاملان اصلی جنایت سیاه را محارب شناخته و برایشان حکم اعدام صادر کرد.

با اعتراض متهمان به رأی صادره، پرونده برای بررسی نهایی به دیوان عالی کشور ارسال شد که قضات دادگاه عالی نیزحکم صادره را تأیید کردند.

سرانجام سحرگاه روز چهارشنبه ۲۷ مرداد سه متجاوز به دار آویخته شدند. رمضان جمشیدی قادیکلایی – دادستان عمومی و انقلاب علی آباد کتول- نیز در این باره گفت: “این زنان که یکی ازآنها ازاسترالیا به ایران آمده بود همراه سه نفر از مردان اعضای خانواده‌شان از شاهرود به جنگل ابر علی آباد کتول آمده بودند که ۵ متجاوز پس از ضرب و شتم مردان خانواده با تبر و چوب، به نوامیس آنان تجاوز کردند”.

به گفته وی، حکم اعدام هر ۵ مجرم پرونده صادر شد که پس از تأیید در شعبه چهارم دیوان عالی کشور، حکم سه نفری که در زندان گرگان بودند، اجرا شد. اما حکم اعدام دو نفر دیگر که فراری هستند، نیز صادر شده و تلاش‌های پلیس برای ردیابی آنان ادامه دارد که پس از دستگیری به طورقطع حکم اعدام آنها نیز اجرا خواهد شد.وی خاطرنشان کرد: “در برخورد با افرادی که به ناموس مردم تعدی کنند هیچ مماشات و رأفتی نخواهیم داشت”.

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. bayad imnyat bashad ta gardeshgari ronagh begirad,bayad motejavez barkhord shavad.

نظر بگذارید