خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  دستگیری ۹۵ شهروند اردبیلی با اتهام ‘جرائم اینترنتی’ در یک سال

دستگیری ۹۵ شهروند اردبیلی با اتهام ‘جرائم اینترنتی’ در یک سال

خبرگزاری هرانا ـ رئیس پلیس فتای استان اردبیل میانگین سنی متهمان «جرایم اینترنتی» دستگیر شده را بین ۱۹ تا ۲۷ سال اعلام کرد و افزود که ما در یک سال اخیر بیش از ۹۵ نفر دستگیری در این حوزه داشتیم که با تشکیل پرونده این متهمان تحویل مراجع قضایی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، حافظ  شریفی میانگین سنی متهمان دستگیر شده را بین ۱۹ تا ۲۷ سال اعلام کرد و افزود: “ما در یک سال اخیر بیش از ۹۵ نفر دستگیری در این حوزه داشتیم که با تشکیل پرونده این متهمان تحویل مراجع قضایی شدند”.

وی میانگین زمان وصول پرونده و رسیدگی به آن را ۴۹ روز اعلام کرد و گفت: “این شاخص در کشور به طور میانگین ۶۵ روز است که با توجه به پیچیدگی کار فنی مورد نیاز در این حوزه ما ۱۶ روز از شاخص کشوری در پیگیری و به سرانجام رساندن پرونده‌ها جلوتر هستیم”.

رئیس پلیس فتای استان با بیان اینکه «اشرافیت کامل بر فضای مجازی» داریم و سعی می‌کنیم با شناسایی به موقع اجازه ندهیم «عده‌ای از مجرمان» در این فضا جولان بدهند، گفت: “هر چند نشر اکاذیب، توهین و افترا بیشترین تخلفات ما را در این حوزه تشکیل می‌دهد اما ۲۴ ساعته فضای مجازی را رصد می‌کنیم تا با اشرافیت کامل اجازه ندهیم چنین بداخلاقی‌هایی تکرار شود”.

شریفی با بیان اینکه استان اردبیل در ردیف استان‌های گروه دوم در حوزه آسیب‌های فضای مجازی است، افزود: “ما مشکل خاصی را در فضای مجازی نداریم و با بحران نیز در این بخش روبه‌رو نیستیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید