خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  برگزاری دو تجمع صنفی امروز در تهران و بندرعباس

برگزاری دو تجمع صنفی امروز در تهران و بندرعباس

خبرگزاری هرانا ـ روز جاری دو تجمع اعتراضی صنفی توسط مربیان پیش دبستانی و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت مقابل مجلس وهم‌چنین و اعتراض حدود صد نفر از کارگران پیمانکاری ستاره خلیج فارس امروز بعد از ظهر در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز صبح، جمعی از مربیان پیش دبستانی و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت مقابل مجلس تجمع کردند.

امروز سه شنبه ( ۲۶ مرداد) فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در اعتراض به خلف وعده وزارت نفت، برای چندمین بار مقابل مجلس تجمع کردند.

این معترضان از هفته پیش تا کنون چندین تجمع اعتراضی ترتیب داده‌اند.

در عین حال، صبح امروز جمعی از مربیان پیش دبستانی و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی نیز در اعتراض به بی توجهی به مطالبات خود مقابل مجلس جمع شدند.

امروز سومین روز متوالی از تجمع آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی است که از سراسر کشور به تهران آمده‌اند.

امروز بعد از ظهر رخ داد؛ اعتراض صنفی کارگران پیمانکاری ستاره خلیج فارس؛ مطالبات پرداخت نشده است

به گزارش ایلنا، حدود صد نفر از کارگران پیمانکاری ستاره خلیج فارس امروز بعد از ظهر در اعتراض به معوقات مزدی تجمع کردند.

امروز ساعت ۱۵ حدود صد نفر از کارگران پیمانکاری پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس در اعتراض به معوقات مزدی دست از کار کشیدند.

این کارگران که در یکی از شرکت های پیمانکاری زیرشاخه شرکت فلات مشغول به کار هستند می گویند نه مدیران شرکت پیمانکاری و نه کارفرمای مادر به مطالبات ما توجهی ندارند.

به گفته این کارگران که دستمزد آنها در سال جدید پرداخت نشده و ۴ ماه معوقات مزدی دارند، شرکت پیمانکاری حق بیمه کارگران را واریز نکرده‌است و کارگران در تعویض دفترچه‌های بیمه خود با مشکل مواجهند.

کارگران می‌گویند: “عدم واریز حق بیمه مزید بر علت شده و شرایط معیشتی ما را دشوارتر کرده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید