خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تمدید قرار بازداشت سیامک میرزایی در زندان اوین

تمدید قرار بازداشت سیامک میرزایی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – دادگاه عمومی بخش گلستان استان تهران، قرار بازداشت سیامک میرزایی، زندانی محبوس در زندان اوین را یک ماه دیگر تمدید کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، تمدید قرار بازداشت سیامک میرزایی روز دوشنبه بیست و پنجم مرداد جاری به همسر این شهروند که جهت پیگیری وضعیت وی به دادگاه مذکور مراجعه کرده بود ، از سوی  قاضی رجبی، بازپرس پرونده اعلام شد.

تمدید قرار در حالی صورت گرفت که چندی قبل قاضی رجبی به خانواده میرزایی اعلام کرده بود که مدت بازداشت آقای میرزایی سی‌ویک روز بوده که به محض اتمام، صدور وثیقه برای آزادیِ موقت وی صورت خواهد گرفت .

سیامک میرزایی در تاریخ بیست و چهار تیر ماه گذشته و پس از یورش نیروهای انتظامی-امنیتی به محل کارش در مغان از شهرهای آذربایجان بازداشت و به بازداشتگاه اوین در تهران انتقال شده است.

وی در مدت بیش از یک ماه بازداشت خود تنها یک بار اجازه تماس کوتاه تلفنی با همسر خود را پیدا کرده است.

لازم به ذکر است هر چند اتهام وی به صورت رسمی اعلام نشده ولی بازپرس پرونده، یکی از دلایل بازداشت را ارتباط با بیگانگان عنوان کرده است.

پیش‌تر، سیامک میرزایی بعنوان یک فعال ترک(آذری) چندین بار در شهرهای مختلف آذربایجان بازداشت و مورد محاکمه قرار گرفته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید