خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هافینگتون پست: افزایش شمار ایرانیان دو تابعیتی در زندان های ایران

هافینگتون پست: افزایش شمار ایرانیان دو تابعیتی در زندان های ایران

خبرگزاری هرانا ـ رسانه ها در آمریکا و بریتانیا در مورد بالا رفتن شمار ایرانیان دو تابعیتی که پس از سفر به ایران با اتهام های جاسوسی و اقدام برای براندازی نرم مواجه می شوند هشدار داده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدای آمریکا، شمار شهروندان غربی که توسط دولت ایران بازداشت و در زندان اوین حبس شده اند رو به افزایش است. بنا به این گزارش، مقام های ایران یا از تابعیت دو گانه اشخاص برای گرفتن امتیازهای اقتصادی، مالی، و سیاسی استفاده می کنند، و یا آنها را به عنوان مهره هایی نگه می دارند که با ایرانی های زندانی در کشورهای غربی مبادله شوند.

در میان شهروندان غربی ایرانی تبار، در حال حاضر چهار بریتانیایی ایرانی تبار در زندان های کشور در حبس بسر می برند، از جمله نازنین زاغری که در فروردین ماه سال جاری در فرودگاه امام خمینی و هنگام بازگشت به بریتانیا دستگیر شد.

سپاه پاسداران که در بازداشت نازنین زاغری نقش داشت، او را به مشارکت در پروژه‌های “براندازی نرم” متهم کرده و از او به عنوان یکی از “سرشبکه‌های اصلی موسسات معاند” نام برده است. همسر خانم زاغری، ریچارد رتکلیف، اتهامات مطرح شده را به شدت رد کرده و آنها را جنون آمیز خواند.

در همین حال خانم ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، در تماسی تلفنی با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در باره هر چهار نفر، از جمله نازنین زاغری رتکلیف که هم اکنون ۱۳۳ روز در حبس بسر برده، صحبت کرد و خواستار آزادی فوری آن ها شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید