خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  حسین رفیعی، زندانی سیاسی در بیمارستان بستری شد

حسین رفیعی، زندانی سیاسی در بیمارستان بستری شد

خبرگزاری هرانا – حسین رفیعی فعال سیاسی ملی-مذهبی محبوس در زندان اوین درپی وخامت حالش روز جاری به بیمارستان منتقل و بستری شد. چندی پیش علی‌رغم توصیه پزشکان مبنی بر بستری شدن بعد از معاینه، وی به زندان بازگردانده شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز حسین رفیعی فعال سیاسی ملی-مذهبی زندانی در بند هشت زندان اوین درپی وخامت حالش به بیمارستان سینا تهران منتقل شد.

یک منبع نزدیک به این زندانی سیاسی با اعلام این خبر در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: بعد از انتقال آقای رفیعی به بیمارستان سینا تهران واقع در میدان حسن آباد او را در بخش ۲ عروق بستری کردند.

محمدحسین رفیعی، ۷۱ ساله، فعال ملی- مذهبی و استاد بازنشسته دانشگاه تهران در زندان اوین از بیماری‌های مختلف رنج می برد. چندی پیش مورخ ۱۲ مردادماه پزشکان متخصص بعد از معاینه وی درخواست بستری شدن او را داده بودند.

اسفندماه سال گذشته، سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای در مورد وضعیت آقای حسین رفیعی، استاد دانشگاه بازنشسته، زندانی عقیدتی و ۷۱ ساله زندان اوین ابراز نگرانی کرد و خواستار اقدام فوری در این مورد شده بود.

هم‌چنین حسین رفیعی عضو شورای فعالان ملی مذهبی در نامه ای به دادستان کل کشور در خردادماه سال جاری ضمن اعتراض به وضعیت غیر قانونی حبس خود به موارد متعددی از تضییع حقوقش اشاره کرده بود.

محمدحسین رفیعی، ۷۱ ساله، فعال ملی، مذهبی و استاد بازنشسته دانشگاه تهران (رشته شیمی) در سال ۱۳۷۹ همراه با گروهی از فعالان ملی مذهبی بازداشت شد و به چهار سال حبس محکوم شد اما این حکم هیچگاه اجرا نشد. حکم آقای رفیعی و بقیه فعالان ملی مذهبی چند سال پس از بازداشت در سال ۱۳۸۲ اعلام شد.

او با سه اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق مصاحبه با رسانه های مخالف نظام و صدور بیانیه های ضد امنیتی»، «فعالیت و عضویت در گروهک غیرقانونی و ضد امنیتی موسوم به شورای فعالان ملی مذهبی» و «استفاده از تجهیزات ماهواره» در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به شش سال حبس محکوم شد. این حکم در تاریخ چهارم خرداد ۱۳۹۴ به وکیل او ابلاغ شد.

پس از آن آقای رفیعی غروب ۲۶ خرداد ماه در خیابان بدون توضیح علت بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

وی درحال حاضر در بند هشت زندان اوین برخلاف اصل تفکیک جرائم نگهداری می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید