خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه مدعی شد اعدام زیر ۱۸ سال نداریم

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه مدعی شد اعدام زیر ۱۸ سال نداریم

خبرگزاری هرانا – محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر اظهار کرد اعدام زیر ۱۸ سال نداریم بلکه مجرمان حکم اعدام می گیرند و تا زمان رسیدن به بلوغ عقلی، حکمی اجرا نمی شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از  تسنیم، محمد جواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه مهمان شب گذشته (چهارشنبه) گفتگوی ویژه خبری شد و گفت: “۹۰ درصد اعدام هایی که در کشور اتفاق می افتد، به علت جرایم مربوط به قوانین مواد مخدر است”.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران در ادامه افزود: “اعدام زیر ۱۸ سال نداریم بلکه مجرمان حکم اعدام می گیرند و تا زمان رسیدن به بلوغ عقلی، حکمی اجرا نمی شود”.

لاریجانی تاکید کرد: “قوه قضائیه در اشاعه منطق عفو و گذشت ۴۰ تا ۴۵ درصد موفق بوده اما باید در نظر هم بگیریم که حکم قصاص، از احکام الهی است”.

وی در مورد مذاکره با اروپاییان توضیح داد: “در این مجموعه مذاکرات که توسط افراد کارکشته دیپلماسی انجام خواهد شد و ما هر نوع کمکی را که نیاز باشد، دریغ نخواهیم کرد”.

لاریجانی ادامه داد: “در گفت و گوی تعاملی با اروپایی ها درباره حقوق بشر ترکیبی از مسئولان قضایی، حقوقدانان و سیاستمداران علاقمند به حوزه حقوقی شرکت خواهند کرد”.

وی بیان کرد: “سیستم قضایی کشورما همواره آماج بیشترین حملات حقوق بشر غربی است”.

لاریجانی تصریح کرد: “۹۰ درصد اعدام هایی که در کشور اتفاق می افتد، به علت جرایم مربوط به قوانین مواد مخدر است”.

وی در ادامه بیان کرد: “علت زیاد بودن اعدام ها، با دقت بررسی می شود تا از  این موارد در صورت امکان کاسته شوند”.

دبیر ستاد حقوق بشر در ادامه گفت: “معتقدیم در اسناد سازمان ملل متحد باید جایی برای اصول اسلامی باز شود”.

وی در ادامه این برنامه زنده تلویزیونی در مورد گزارشگران ویژه سازمان ملل نیز نظر داد: “احمد شهید ناموفق ترین انتخاب در بحث حقوق بشر درباره ما است. ما سمت احمد شهید را قبول نداشته ایم و فرد جدید منتخب سازمان ملل را هم  با این عنوان، قبول نداریم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید