خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۵/۱۴ ساعت ۹:۱۴:۲۳

    خانه  > کارگران  >  استاندار زنجان؛ تجمع و تحصن کارگران شرکت ایران ترانسفو قابل قبول نیست

استاندار زنجان؛ تجمع و تحصن کارگران شرکت ایران ترانسفو قابل قبول نیست

خبرگزاری هرانا ـ استاندار زنجان مدعی شد “ردپای برخی از عوامل ضدانقلاب برای به انحراف کشیدن تجمعات کارگران و پرسنل ایران ترانسفو” وجود دارد، وی توقف فعالیت این بنگاه صنعتی و تجمعات کارگران را قابل قبول ندانست و از پرسنل و کارگران ایران ترانسفوی زنجان خواست تا برای حفظ اشتغال و رونق تولید پس از پایان تعطیلات تابستانی در محل کار خود حاضر شوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، جمشید انصاری عصر دیروز در جلسه شورای استانی گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه شرکت ایران ترانسفو یکی از ۵۰ بنگاه بزرگ صنعتی کشور محسوب می‌شود، اظهار داشت: “این واحد نه تنها برای استان زنجان بلکه برای صنعت برق کشور اهمیت ویژه‌ای دارد”.

استاندار زنجان تجمع و تحصن چند روزه کارگران و پرسنل شرکت ایران ترانسفو و دست کشیدن از کار و تولید را قابل قبول ندانست و افزود: “چنین اقداماتی با خط مشی‌های مدنظر رهبری و دولت برای سال ۹۵ و شعار “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” به هیچ عنوان همخوانی ندارد”.

انصاری با بیان اینکه از روز دوم آغاز تجمعات و تحصن کارگران و پرسنل شرکت ایران ترانسفو جلسات مستمر با حضور اعضای شورای اسلامی مجموعه و دستگاه‌های مرتبط در شورای تامین برگزار شد، خاطرنشان کرد: “در این جلسات دغدغه‌های کارگران توسط شورای اسلامی کار شرکت ایران ترانسفو مطرح و مورد بررسی قرار گرفت”.

وی با بیان اینکه عمده خواسته‌های معترضان به جز مطالبات صنفی دارای ۳ محور بود، ابراز کرد: “با توجه به نگرانی‌های مطرح شده از سوی کارگران مقرر شد تا از طریق شورای عالی نظارت بورس، سازمان بازرسی کل کشور، دادستانی و سایر دستگاه‌های مسئول به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه آن حداکثر تا چند ماه آینده اعلام شود”.

استاندار زنجان افزود: “بررسی چگونگی واگذاری سهام ایران ترانسفو به شرکت آداک از سوی سازمان خصوصی‌سازی و انطباق آن با فرآیندهای قانونی و لغو آن بر اساس قانون در صورت عدم رعایت مقررات از جمله تصمیمات اتخاذ شده در خصوص شرکت ایران ترانسفو بوده است”.

وی با اشاره به تنظیم نامه‌ای به مسئولان کشوری از جمله طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی به عنوان دبیر شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: “تمامی موارد و مطالبات کارگران شرکت ایران ترانسفو که در جلسات برگزار شده با مسئولان مربوطه احصا شده است با همکاری دستگاه‌های ذیربط کشوری مورد بررسی قرار می‌گیرد”.

انصاری از پرسنل و کارگران ایران ترانسفوی زنجان خواست تا برای حفظ اشتغال و رونق تولید پس از پایان تعطیلات تابستانی در محل کار خود حاضر شوند.

وی با اشاره به “ردپای برخی از عوامل ضدانقلاب برای به انحراف کشیدن تجمعات کارگران و پرسنل ایران ترانسفو” ابراز کرد: “ما باید در این گونه موارد کاملا هوشیارانه عمل کنیم چرا که که گاهی اوقات شروع کار با ما است اما تمام کار با ما نیست”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید