خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  آیت الله نکونام به بیمارستان منتقل شد

آیت الله نکونام به بیمارستان منتقل شد

خبرگزاری هرانا – عصر روز گذشته آیت الله محمدرضا نکونام جهت درمان به بیمارستانی خارج از زندان ساحلی قم منتقل شد. گفته می شود روحانی منتقد زندانی علاوه بر قند و فشار خون بالا، در این چند روز اخیر دچار مشکل قلبی، کلیوی و تیروئید هم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، با دستور دادگاه ویژه روحانیت، عصر روز گذشته آیت الله محمدرضا نکونام جهت درمان به بیمارستانی خارج از زندان ساحلی قم منتقل شد.

یک منبع نزدیک به این روحانی زندانی با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “ایشان علاوه بر قند و فشار خون بالا. در این چند روز اخیر دچار مشکل در قلب و کلیه و نیز تیروئید هم شده بودند.”

آیت‌الله محمدرضا نکونام از اساتید حوزه علمیه و روحانی منتقد، پیش از این با محکومیت ۵ سال حبس تعزیری در زندان قم نگهداری می‌شد. وی پس از حدود ۱۸ ماه تحمل حبس در تاریخ سوم تیرماه سال جاری از زندان به منزل شخصی خود منتقل شده بود. اما پس از مدت کوتاهی در تاریخ هفدهم تیرماه توسط ماموران امنیتی در منزل شخصی‌اش بازداشت و بار دیگر به زندان ساحلی قم منتقل شد.

در گزارشات پیشین مشخص نشده بود که این خروج از زندان تحت عنوان مرخصی است و یا آزادی مشروط. در این مدت کوتاه آزادی نیز نیروهای امنیتی تردد به منزل شخصی آیت‌الله محمدرضا نکونام را تحت نظر گرفته و بر روابط و تماس های وی علی‌رغم عدم حضور در زندان محدودیت های غیرقانونی اعمال کرده بودند.

آیت‌الله محمدرضا نکونام از اساتید حوزه علمیه در سال ۹۳ در پی سخنان انتقاد آمیزش با شکایت چند روحانی از جمله مکارم شیرازی بازداشت و در دادگاه ویژه روحانیت به پنج سال حبس محکوم شد.

لازم به یادآوری است هرانا در گزارشی مفصل درباره این مجتهد شیعی زندانی و وضعیت پزشکی و پرونده ایشان اقدام به انتشار اسناد مربوطه نموده بود.

در هفته های اخیر نامه هایی از سوی شاگردان یا طلاب حوزه علمیه در حمایت از آقای نکونام منتتشر شده است از جمله نامه ۱۲۸ طلبه به جواد لاریجانی رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضاییه.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید