خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵, 26th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۵/۱۱ ساعت ۰:۴۱:۰۲

    خانه  > سایر گروهها  >  حوادث کارگری دست کم ده کشته و زخمی برجای گذاشت

حوادث کارگری دست کم ده کشته و زخمی برجای گذاشت

خبرگزاری هرانا ـ طی حوادث کارگری جداگانه ناشی از فقدان ایمنی محیط کار دست کم ده کارگر کشته و زخمی شدند، از جمله کارگری که بر اثر ریزش آوار در قزوین جان خود را از دست داد و نه کارگری پتروشیمی ماهشهر که بر اثر تماس با ماده شیمیایی پارازیلین دچار مصدومیت سوختگی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، مدیر روابط عمومی آتش‌نشانی قزوین گفت: “ریزش آوار در محل گودبرداری در خیابان شهید انصاری قزوین موجب مرگ کارگر ساختمانی شد”.

حامد برخورداری مدیر روابط عمومی آتش‌نشانی قزوین اظهار کرد: “طی تماسی با سازمان ایستگاه شماره ۳ آتش‌نشانی مبنی بر وقوع حادثه‌ای در خیابان شهید انصاری نیروهای عملیاتی به همراه رئیس ایستگاه شماره ۳ به محل اعزام شدند”.

وی افزود: “این حادثه در قسمت غربی محل گودبرداری شده توسط یکی از کارگران در حال حفر گودال به‌منظور شمع بندی محل بوده، صورت گرفت که ناگهان قسمتی از دیواره کناری محل گودبرداری ریزش کرده و کارگر مذکور که تبعه افغانی بوده است، به‌طور کامل زیرخاک مدفون می‌شود”.

برخورداری خاطرنشان کرد: “آتش‌نشانان به‌سرعت پس از ایمن‌سازی محل حادثه، با استفاده از تجهیزات و ابزار مخصوص عملیات آواربرداری را آغاز کردند و با تلاش فراوان کارگر ۶۰ ساله افغانی را از زیر آوار خاک خارج کردند”.

وی یادآور شد: “پس از خروج کارگر از زیر آوار به عوامل اورژانس حاضر در محل تحویل داده شد که با انجام معاینات اولیه مشخص شد کارگر مذکور جان خود را از دست‌داده است”.

مدیر روابط عمومی آتش‌نشانی قزوین در پایان خاطرنشان کرد: “نیروهای عملیاتی پس از اطمینان کامل از عدم وجود شخص دیگری زیر آوار، ضمن ایمن‌سازی محل حادثه و تحویل آن به عوامل انتظامی به مأموریت خود پایان دادند”.

ظهر امروز رخ داد؛ پتروشیمی بوعلی بازهم دچار حادثه شد؛ مصدومیت کارگران براثر سوختگی

به گزارش ایلنا، امروز (۱۰ امرداد) واحد پارازایلین مجتمع پتروشیمی بوعلی بندر ماهشهر باردیگر دچار آتش سوزی شد اگرچه بنا بر اعلام رسمی این حادثه مهار می‌شود اما شنیده‌ها حاکی از مصدومیت شماری از کارگران این واحد صنعتی است.

اخباری که در رابطه با این حادثه در رسانه‌ها منتشر شده است نشان می‌دهد در جریان این حادثه آتشسوزی که حوالی ظهر امروز (۱۰ امرداد) در واحد پارازایلین مجتمع پتروشیمی بوعلی بندر ماهشهر اتفاق افتاده است دست کم ۹ نفر براثر تماس با ماده شیمیایی پارازیلین دچار مصدومیت سوختگی شده‌اند.

حادثه امروز بعد از آتشسوزی که در تعطیلات عید فطر اتفاق افتاد دومین مورد حادثه‌ای است که در پتروشیمی بوعلی اتفاق افتاده است.

بنابر این اخبار دست‌کم حال دو نفر از مصدومان که در تماس با پارازایلین نشت دچار حادثه شده‌اند وخیم گزارش شده است و در عین حال گروهی از رسانه‌ها به فاصله کمی بعد از انتشار این اخبار وقوع چنین حوادثی را تکذیب کردند.

البته در این خصوص به نقل از روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس و شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس اعلام شده است: «چند تن از کارکنان این مجتمع که در حال عملیات تمیزکاری یکی از واحدهای پتروشیمی بودند که دچار مصدومیت حاصل از تماس با هیدروکربور شده و تحت مراقبت های پزشکی و درمان هستند».

جدا از اخبار ضد و نقیضی که تاکنون در مورد مصدومیت کارگران پتروشیمی بوعلی در جریان حادثه امروز منتشر شده است، اخبار ضد و نقیضی دیگری از وخامت وضعیت جسمانی مدیرعامل این شرکت پتروشیمی و انتقال  وی به بیمارستان خبر می‌دهند.

در این باره بر اساس اعلام رسمی روابط عمومی این واحد صنعتی، «محمدرضا صاحب نسق» مدیرعامل شرکت پتروشیمی بوعلی سینا به دلیل آنکه از ابتدای وقوع حادثه در این مجتمع برای مهار حریق، کنترل و راه اندازی و باسازی تحت فشار بار کاری بوده است به دلیل ضعف جسمانی به درمانگاه منتقل شده است؛ موضع‌گیری که به صورت غیر مستقیم وجود حادثه آتشسوزی امروز در این مجتمع پتروشیمی را تایید می‌کند.

پیگیری‌های در این خصوص ادامه داشته و اخبار تکمیلی در پی به اطلاع خواهد رسید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید