خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵, 9th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۵/۰۲ ساعت ۲۲:۱۹:۲۷

    خانه  > اصناف, کارگران  >  دو تجمع صنفی برگزار شد

دو تجمع صنفی برگزار شد

خبرگزاری هرانا ـ جمعی از کارگران تعدیل شده کارخانه «فولاد سازان فرآیند» و دانشجویان تحصیلات تکمیلی کوی دانشگاه تهران طی دو تجمع متفاوت در چارچوب مطالبات صنفی و اجتماعی خود به تجمع و پیگیری اعتراضی دست زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح امروز جمعی از کارگران تعدیل شده کارخانه «فولاد سازان فرآیند» در ادامه پیگیری‌ برای معوقات مزدی پرداخت نشده خود در مقابل درب ورودی مح کار سابق خود در منطقه ملارد تهران تجمع کردند.

تعدادی از این کارگران در تماسی افزودند: “حدود ۴۸ نفر هستیم که زمان اخراجمان در سال ۹۳ تاکنون موفق به دریافت معوقات مزدی خود نشده‌ایم”.

آنها یادآور شدند: “در تاریخ ۲۵ فرودین ماه سال ۹۳ با اقدام ناگهانی کارفرما همه ما بیکار شدیم و با وجود دریافت احکام هیات‌های تشخیص و حل اختلاف در خصوص بازگشت به کار و  دریافت معوقات مزدی هنوز با مقاومت کارفرما روبرو هستیم”.

به ادعای این کارگران حجم مجموع طلب پرداخت نشده آنها نزدیک به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان می‌شود و در این میان هریک از آنها نزدیک به ۳۰ میلیون تومان بستانکار است.

آنها می‌گویند: “خودداری کارفرما فولاد سازان فرآیند از اجرای احکام قانونی بازگشت به کار و پرداخت معوقات مزدی در حالی ادامه دارد که به دلیل آنچه که پرداخت نشدن کامل حق بیمه‌های آنها نامیده می شود سازمان تامین اجتماعی تاکنون حاضر به برقراری مقرری بیمه بیکاری آنها نشده است”.

تجمع اعتراضی دانشجویان به کیفیت غذا

به گزارش ایلنا، شب گذشته دانشجویان تحصیلات تکمیلی کوی دانشگاه تهران در اعتراض به کیفیت غذا به صورت خودجوش دست به تجمع اعتراضی زدند.

این گروه از دانشجویان شب گذشته در اعتراض به کیفیت پایین غذا، قیمت بالا و حذف بعضی از وعده‌های غذایی در کوی دانشگاه تجمع کردند. در این تجمع دانشجویان اقدام به تهیه نامه‌ای مشترک به منظور پیگیری مشکلات و رسیدگی به آن کردند.

این دانشجویان معترض همچنین عنوان کرده‌اند؛ در صورتی که به اعتراض آنها پاسخ داده نشود، این اعتراضات ادامه خواهد داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید