خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵, 22nd of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۵/۰۲ ساعت ۲۰:۵۲:۴۸

    خانه  > slide, اعدام  >  افزایش تعداد اعدام شدگان امروز زندان رشت به ۳ تن

افزایش تعداد اعدام شدگان امروز زندان رشت به ۳ تن

خبرگزاری هرانا ـ هر چند صبحگاه امروز رسانه ها خبر از اعدام یک زندانی متهم به قتل در زندان رشت دادند با اینحال روابط عمومی دادگستری کل استان گیلان با صدور اطلاعیه ای اعدام شدگان امروز زندان رشت را سه متهم اعلام کرد که هر دو اعدام شده دیگر از متهمان جرایم مواد مخدر بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی دادگستری کل استان گیلان، در پی صدور حکم اعدام متهمان ذیل و با تایید دیوان عالی کشور (ردیف ۳) و دادستانی کل کشور(ردیف ۱و۲) و ریاست قوه‌قضائیه و با هماهنگی‌های صورت گرفته و سیر تشریفات و مراحل قانونی امروز احکام صادره با حضور مقامات رسمی و با رعایت موازین شرعی و قانونی در محل زندان مرکزی شهرستان رشت به مرحله اجرا در آمد و اجساد پس از اجرا برای تحویل به سردخانه منتقل شد.

 لازم به ذکر است، تقاضای عفو متهمان ردیف  ۱و۲ لیست ذیل در دو مرحله مطرح شده بود که پس از انجام بررسی‌های لازم و عدم احراز شرایط، توسط کمیسیون مرکزی عفو و بخشودگی رد شد.

۱- ف-ب، فرزند مهدی، سن ۴۰ سال – حمل ۶۵۹ گرم مواد مخدر شیشه
۲- ا-م، فرزند حسین، سن ۳۲ سال، نگهداری ۹۶۵ گرم هروئین
۳- ح-د، فرزند حسن، سن ۳۱ سال، قتل عمد

شایان ذکر است، شورای حل اختلاف دادگستری استان گیلان برای کسب رضایت اولیای دم  متهم ردیف ۳ نهایت تلاش خود را بکار گرفت که در نهایت با درخواست اولیای دم و صدور مجوز از سوی ریاست قوه قضائیه حکم فوق اجرا شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید