خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  حوادث کارگری یک کشته و یک زخمی برجای گذاشت

حوادث کارگری یک کشته و یک زخمی برجای گذاشت

خبرگزاری هرانا ـ طی حوادث کارگری جداگانه ناشی از فقدان ایمنی محیط کار یک کارگر چاه کن افغانستانی کشته و یک پسر نوجوان حین کار با دستگاه برش خمیر نانوایی دستش قطع و دچار مصدومیت گردید.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از مرگ یک کارگر ۶۰ ساله افغانستانی در حین حفر چاه خبرداد.

جلال ملکی به حادثه گرفتار شدن یک کارگر در چاه در ساعت ۱۲:۲۵ دقیقه ظهر امروز اشاره کرد و گفت: “این حادثه در خیابان منصور شرقی، خیابان روحانی اعلام شد که بلافاصله ۲ ایستگاه آتش‌نشانی به محل اعزام شدند”.

وی ادامه داد: “ماموران متوجه شدند که کارگری در گوشه حیاط خانه‌ای کوچک و قدیمی مشغول حفر چاه بوده که ناگهان در عمق ۱۰ متری از حال رفته و در چاه گرفتار می‌شود”.

ملکی اظهارکرد: “آتش‌نشانان پس از بررسی متوجه شدند که این فرد برای روشن کردن چاه یک لامپ و یک رشته سیم برق را به داخل چاه برده که اقدامی به شدت خطرناک است، بنابراین ماموران برق را قطع کرده و وارد چاه شدند”.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با اعلام اینکه پس از خروج این‌کارگر ۶۰ ساله افغانستانی و تحویل وی به عوامل اورژانس مشخص می‌شود این فرد جان خود را ازدست داده است، خاطرنشان کرد: “باتوجه به معیوب بودن سیستم روشنایی که این فرد به داخل چاه برده و نمناک بودن خاک داخل چاه، احتمال فوت ناشی از برق‌گرفتگی وجود دارد هرچند که در نهایت علت مرگ این کارگر را پزشکی قانونی اعلام خواهد کرد”.

وی در پایان از کارگرانی که زیر زمین یا داخل چاه و تونل فعالیت می‌کنند خواست که برای سیستم روشنایی یا گرمایشی از سیم‌های استاندارد و مناسب و نیز چراغ‌های حبابدار(تونلی) استفاده کنند تا از تماس مستقیم با بدنه سیم‌ها و اتصال و برق‌گرفتگی جلوگیری شود.

قطع دست پسر نوجوان در دستگاه برش خمیر نانوایی

به گزارش رکنا، نانوای نوجوان گنبدی در یک حادثه دستش را از دست داد.

این حادثه در یکی از نانوایی های لواش گنبدکاووس باعث قطع دست وی شد. این نوجوان هنگامی که دستگاه مشغول برش خمیرها برای نان لواش بود، دست خویش را در آن فرو برد که باعث قطع دست وی شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید