خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  بازداشت پسر ۷ ساله به اتهام ایجاد مزاحمت برای نوامیس

بازداشت پسر ۷ ساله به اتهام ایجاد مزاحمت برای نوامیس

خبرگزاری هرانا – زن هق هق میکرد و اشک می ریخت . وقتی دلیل آن همه بی تابی و درد را پرسیدم. با نگاهی که شادی فرسنگها از آن فاصله داشت گفت “باورتان می شود کودک هفت ساله به جرم مزاحمت برای نوامیس محاکمه شود”.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از جام نیوز، زن ادامه داد پسرم ساسان زندگی ما را سیاه کرد. او بچه آدم نیست، بچه شیطان است. دیگر حاضر نیستم حتی یک روز او را نگه دارم. هیچ شباهتی با بچه های عادی ندارد. و بعد که آرامتر شد، تعریف کرد. من و همسرم هر دو کار می کردیم ولی الان من به خاطر او کارم را از دست داده ام. ساسان از سن ۲ سالگی پیش مادرم بود. وقتی سه ساله شد آنقدر مادرم را اذیت کرد که او هم از دست بچه من خسته شد. باورتان نمی شود، بچه سه ساله با پرت کردن قاب عکس به طرف مادرم باعث شد که او بینایی یک چشم خود را از دست بدهد.

دیگر رو ندارم به دیدن پدر و مادرم بروم. بعد از آن جریان ساسان را به مهدکودک بردم. هر روزیکی از اولیای بچه های مهدکودک شکایت می کرد. ساسان چند بار بچه های دیگر را کتک زده بود. چند بار سوسک به جان بچه ها انداخته بود. باورتان نمیشود که این بچه حتی به حیوانات رحم نمیکند. بیش از صدبار ماهیهای قرمز عید را کشت. او دنبال گربه ها میکند و آنها را میزند و…

یک روز با مربی مهدکودک دعوا کرد. من سرکار بودم که خبردادند بروم و ساسان را به خانه ببرم. آن روز صدبار از مربی و مدیران عذرخواهی کردم تا آنها راضی شدند یک فرصت دیگر به ساسان بدهند. هرچه از این بچه پررو و شیطان خواستم که از مربی خود معذرت بخواهد زیربار نرفت. فردای آن روز فهمیدم که ساسان در کلانتری بازداشت است.

سراسیمه از محل کارم به کلانتری رفتم. این پسر که نمیدانم باید چه چیزی درباره اش بگویم به خاطر تلافی و اذیت مربی خود مهدکودک را آتش زد. نمیدانم اصلاً کبریت را از کجا آورده بود. به هر حال خدا رحم کرد آن آتش سوزی فقط خسارت مالی داشت. ما خسارت را پرداختیم و من مجبور شدم کار خود را رها کنم و مواظب ساسان باشم.

من که هیچ، اگر تمام دنیا هم جمع شوند از پس این شیطان برنمی آیند. از سن ۴ تا ۶ سالگی خودم از او نگهداری کردم. این دو سال برایم یک عمر گذشت.

۳۰ سال بیشتر ندارم اما موهای سرم مانند زنان کهنسال سفید شده و زود پیرشده ام. در این دو سال جرأت نداشتم پلک برهم بگذارم. اگر یک لحظه غافل میشدم، او از خانه خارج میشد. تا حالا چند بار از پدرش، عموش و من دزدی کرد. برای آن که او این کارش را تکرار نکند پول بیشتری به او دادم اما این کار نه تنها کمکی نکرد بلکه باعث شد او بیشتر منحرف شود. او در یک چشم برهم زدن از خانه خارج می شد و با پولهایش چیزهایی می خرید که رو ندارم بگویم. آخر چه کسی باور میکند که یک بچه ۶ ساله در عرض پنج دقیقه cd مبتذل بخرد و به خانه برگردد؟

یکبار وقتی به دستشویی رفته بودم، او از خانه فرارکرد. سه روز تمام گم شد. بعد از سه روز خودش به خانه بازگشت. وقتی از او پرسیدیم که کجا بودی؟ گفت: “برای تعطیلات رفته بودم شمال! بعدها فهمیدم که در آن چند روز در خیابانها می گشته و شبها را با کودکان خیابانی درپارکها سرمی کرده. هرچه روانشناس و مشاور در تهران بوده او را معاینه کردند. فکر میکردم رفتار او وقتی به مدرسه برود خوب خواهد شد. اما او روز اول مدرسه سر همکلاسی اش را شکست”.

درعرض همین چند ماه بیست دفعه از مدرسه فرارکرده است. چند روز پیش هم دوباره فهمیدم که ساسان درکلانتری بازداشت است. وقتی به کلانتری رفتم فهمیدم که او بعد از فرار از مدرسه برای یک دختر ۱۸ ساله مزاحمت, تجاوز ایجادکرده، در ضمن یک بسته حشیش در جیبش بوده است. من اصلاً نمیدانم آن بسته حشیش را از کجا آورده است.

پدرساسان یک پزشک است و من هم لیسانس حسابداری دارم. در تمام خانواده ما یک نفر وجود ندارد که سابقه کیفری داشته باشد. این بچه برای ما آبرو نگذاشته است. هنوز هفت سال بیشتر ندارد که پروندهای حجیم در دادگاه برایش تشکیل شده است.

من از قاضی پرونده خواسته ام که او را چند سال در کانون اصلاح و تربیت کودکان نگاه دارد. البته مطمئن هستم مسوولین آنجا هم از پس این جانور برنمی آیند و او را از آنجا هم بیرون خواهند کرد.

و اما ساسان با چشمانی که از آن آتش زبانه میکشید و لبخندی زهرآگین مادر را نگاه می کرد انگار از اشک ریختن زن بیچاره لذت می برد.

روانشناسان پزشکی قانونی هوش ساسان را بیش از کودکان عادی اعلام کرده اند اما این کودک با چنین هوش و ذکاوتی باید در کانون اصلاح و تربیت دوران کودکی را بگذراند.

مطالب مرتـبط

یک نظر

 1. این بچه ضریب هوشی بالایی داره اما از نظر عاطفی به شدت ضربه خورده.
  به نظر من در درجهء اول پدر و مادر این بچه به رواندرمانی نیاز دارند و در درجهء دوم خود بچه.
  اما همگی واقعا و به شدت به رواندرمانی چند ساله نیازمندند.
  چون اون چیزی که من توی این گزارش خوندم خیلی شبیه دوران کودکی قاتلان زنجیره ایست.
  و منظور من از رواندرمانی توی جلسات دوازده قدم هست وگرنه این روانشناسان توی مطب ها متأسفانه به درد لای جرز دیوار می خورند که من هرکس را می بینم پیش اونها میره دست خالی بر می گرده.
  اما تمام حرفهایی که گفتم خیلی جدی و اجرای اونها لازمه وگرنه چند سال دیگه پلیس مجبوره در به در دنبال قاتل زنان و بچه های بی گناه بگرده.
  اما این بچه واقعا گناه داره و باید او را نجات داد.
  از طرز صحبت مادرش مشخصه که این بچه دست پروردهء یک مادر بی فرهنگ و بی عاطفه است وگرنه کارش به اینجا نمی رسید.
  و به احتمال زیاد پدر و مادرش فقط سرشون به کارشون گرم بوده و هیچ محبتی به او نکرده اند.
  اگر تو سرش نزده باشند و تحقیرش نکرده باشند خیلیه.
  واقعا متأسفم که چنین گزارشی را با متنی اینچنینی از طرف مدافعان حقوق بشر می خوانم.
  برای من اصلا تأیید کامنت مهم نیست.
  امیدوارم یک نفر به درستی به داد اون بچهء بیچاره برسه.

نظر بگذارید