خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  بلاتکلیفی ۲۰۰کارگر در پی تعطیلی موقت کارخانه کاشی زرین خراسان

بلاتکلیفی ۲۰۰کارگر در پی تعطیلی موقت کارخانه کاشی زرین خراسان

خبرگزاری هرانا ـ در پی ادامه بحران مالی در کارخانه کاشی زرین خراسان در شهرستان تربت حیدریه، این واحد صنعتی تعطیل شد وحدود ۲۰۰کارگر قرار دادی آن بلاتکلیف شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، منابع کارگری در این واحد تولیدی گزارش کرده‌اند، کارخانه کاشی زرین خراسان که کیلومتر ۹ جاده تربت حیدریه به مشهد فعالیت تولیدی دارد به دلیل آنچه از سوی کارفرما بحران در منابع مالی عنوان می‌شود، از اول تیر ماه سال جاری موقتا تعطیل اعلام شده است وحدود ۲۰۰ کارگر شاغل در این واحد تولیدی با ۷ ماه مزد معوقه هم اکنون بلاتکلیف هستند.

نا‌بر ادعای کارگران، طی چند سال گذشته کارخانه کاشی زرین خراسان به دلیل کمبود نقدینگی توان پرداخت به موقع حقوق آنان و سایر هزینه‌های جانبی را نداشته و همین مسئله باعث ایجاد وقفه در پرداخت مطالبات آن‌ها شده بود.

طبق اظهارات انان بی‌توجه‌ای مدیران این واحد تولید در پرداخت مطالبات کارگران باعث شده کارگران بعد ازتعطیلی کارخانه طی دفعاتی مقابل درب ورودی کارخانه ومقابل ساختمان فرمانداری تربت حیدریه دست به اعتراض صنفی بزنند.

بنا به ادعای کارگران مشکلات این کارخانه درست بعد از واگذاری نیمی از سهام کارخانه (۵۲ درصد) به یکی از شرکتهای سرمایه گذاری آغاز شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید