خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵, 23rd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۴/۲۵ ساعت ۲۱:۲۳:۱۱

    خانه  > slide, زندانیان  >  مرخصی کوتاه مدت محمدعلی طاهری از زندان اوین

مرخصی کوتاه مدت محمدعلی طاهری از زندان اوین

خبرگزاری هرانا – روز گذشته محمدعلی طاهری زندانی عقیدتی زندان اوین پس از سالها تحمل حبس به مدت چندساعت جهت حضور در مراسم عقد دخترش به مرخصی آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز گذشته ۲۴ تیرماه محمدعلی طاهری برای چند ساعت همراه با اسکورت به مرخصی آمد.

یک منبع نزدیک به این زندانی عقیدتی با تایید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: حضور وی همراه ماموران امنیتی بوده و جهت شرکت در مراسم عقد دخترش انجام شده است. وی پس از این مراسم توسط ماموران به زندان بازگردانده شده است.

محمد علی طاهری، موسس «عرفان حلقه» که در تاریخ ۱۴ اردبیهشت ماه ۱۳۹۰ بازداشت شد به اتهام های توهین به مقدسات، اتهام فعل حرام و رابطه نامشروع و به دلیل «تماس با مچ دست زن نامحرم در زمان عمل فرادرمانی» و به اتهام دخالت در امر پزشکی، تحصیل مال نامشروع و توزیع آثار سمعی– بصری و استفاده غیر مجاز از عناوین علمی پزشکی جمعا به ۵ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و ۹۰۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد.

آقای طاهری در تابستان ۱۳۹۳ مجددا به اتهام مفسد فی الارض که قبلا در پرونده اش بررسی شده بود، بازجویی شد. دادگاه او برای این اتهام در اسفند ماه ۱۳۹۳ برگزار شد و در نهایت در خرداد ماه ۱۳۹۴ به این اتهام از طریق منحرف کردن افراد به اعدام محکوم شد. وکلای او به این حکم اعتراض کردند.

سعید خلیلی، یکی از وکلای آقای طاهری روز ۲۹ آذر ماه از نقض حکم اعدام موکلش در شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور نقض و ارسال آن به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برای رسیدگی مجدد خبر داد.
وی اما علیرغم گذشت شش ماه از پایان حکم حبس و پرداخت جریمه (رد مال) ۹۰۰ میلیون تومانی در زندان نگهداری می شود و کیفرخواست جدیدی برایش مطرح شده است. وکیل وی آقای طباطبایی بایستی درآینده ای نزدیک در دادگاه انقلاب تهران از وی دفاع کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید