خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵, 14th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۵/۰۴/۲۵ ساعت ۱۲:۴۹:۰۹

    خانه  > زنان, زندانیان, کودکان  >  عدم صدور مجوز برای احداث مهدکودک در زندانها

عدم صدور مجوز برای احداث مهدکودک در زندانها

خبرگزاری هرانا ـ مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت که معتقدم در زندان زنان نباید مهدکودک وجود داشته باشد زیرا به لحاظ تخصصی صلاح نیست به جز کودک زیر ۲سال که نیاز به شیردهی و تماس نزدیک با مادر دارد، کودک دیگری در محیط زندان حضور داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، محمد نفریه ضمن تاکید بر آنکه محیط زندانها آسیبهای متعددی را برای کودکان به همراه دارد و نباید کودکی به علت داشتن مادر زندانی در محیط زندان حضور داشته باشد، افزود: “کودکان بالای ۲ سالی که دارای مادران زندانی و فاقد سرپرست و یا بدسرپرست هستند، باید به مراکز بهزیستی تحویل داده شوند”.

وی تصریح کرد: “کودک بالای دو سال نباید در زندان باشد، اما در حال حاضر برخی کودکان بالای دوسال به دلیل اصرار مادر یا دلایل دیگر هنوز در زندان‌ها هستند”.

مدیر کل امور کودکان و نوجوانان در ادامه به تاسیس مهدکودک در زندان‌ها اشاره کرد و گفت: “بهزیستی در حوزه صدور مجوز، تربیت مربی و کمک به تجهیز این مهدها آمادگی دارد اما در عمل مشکلاتی برای تاسیس این مراکز وجود دارد و در حال حاضر هیچ‌ مجوزی برای احداث مهدکودک در زندان ها صادر نشده است اما خدمات مراقبتی خوبی برای کودکان ساکن در زندان فراهم کرده‌ایم”.

نفریه در ادامه تاکید کرد: “صلاح می‌دانیم که این کودکان از زندان بیرون آمده و تا  آزادی مادر در مراکز بهزیستی حضور داشته باشند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید