خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  دو تجمع صنفی امروز برگزار شد

دو تجمع صنفی امروز برگزار شد

خبرگزاری هرانا ـ کارگران پتروشیمی بندر امام و جمعی از معلمان بازنشسته امروز طی دو تجمع متفاوت در چارچوب مطالبات صنفی خود به تجمع و پیگیری اعتراضی دست زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، صبح امروز جمعی از کارگران پتروشیمی بندر امام به همراه تعدادی از جوانان جویای کار مقابل فرمانداری ماهشهر تجمع کردند.

تجمع کنندگان که تعداد آنها حدود صد نفر است، خواسته اصلی خود را ایجاد اشتغال در منطقه و جذب جوانان بومی در پروژه های نفت، گاز و پتروشیمی عنوان کردند.

به گفته معترضان، با وجود چندین شرکت پتروشیمی در ماهشهر، تعداد زیادی از جوانان بومی این شهر بیکار هستند و برای کار مجبورند که راهی نقاط دیگر کشور بشوند.

تجمع کنندگان می‌گویند: “وظیفه مسئولان محلی و فرمانداری، تدوین مقررات اجرایی برای الزام کارفرمایان به جذب نیروهای بومی است”.

صبح امروز در تهران؛ جمعی از معلمان بازنشسته مقابل مجلس تجمع کردند

به گزارش ایلنا، صبح امروز جمعی از معلمان بازنشسته در اعتراض به وضعیت نابسامان معیشتی، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

صبح امروز حدود صد نفر از معلمان بازنشسته مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان می‌گویند: “با وجود سالها خدمت در آموزش و پرورش و برعهده داشتن وظیفه تعلیم و تربیت فرزندان این سرزمین، مستمری ما بسیار پایین‌تر از خط فقر است”.

از قرار معلوم، بازنشستگان آموزش و پرورش خواستار اعمال افزایش عادلانه مستمری‌ها و اجرای قانون همسان سازی دریافتی بازنشستگان آموزش و پرورش با دیگر ارگان‌های دولتی هستند.

این چندمین تجمع اعتراضی فرهنگیان بازنشسته در ماههای اخیر است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید